معاون اقتصادی استاندار همدان:

افزایش قیمت تضمینی ضامن تولید بیشتر محصول راهبردی گندم است

افزایش قیمت تضمینی ضامن تولید بیشتر محصول راهبردی گندم است

به گزارش آبیاری ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، افزایش قیمت تضمینی خرید گندم را اقدامی سودمند در امتداد پشتیبانی از تولید ملی دانست و اظهار داشت: این تصمیم دولت بی شک سبب تشویق کشاورزان برای تولید بیشتر و با کیفیت تر محصول راهبردی گندم خواهد شد.


«ظاهر پورمجاهد» روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: افزایش نرخ تضمینی به پنج هزار تومان سبب می شود کشاورزان در سالهای آتی محصول بیشتری کشت کرده و تحویل دولت بدهند.
وی با اشاره به خشکسالی حاکم در کشور، اضافه کرد: چنانچه شرایط آب و هوایی به همین روال باشد بی شک در میزان تولید، برداشت و تحویل گندم گرفتار مشکلاتی می شویم که افزایش قیمت تضمینی برای جلوگیری از مسائل پیش رو به ثمر نشست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان اشاره کرد: قبل از این قیمت خرید تضمینی گندم در مصوبه دولت و ابلاغ سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت جهادکشاورزی به ازای هر کیلوگرم چهار هزار تومان اعلام شده بود که طبق اعلام وزیر جهادکشاورزی هزار تومان به این مبلغ اضافه گردید.
پورمجاهد اشاره کرد: گندم در سال ۱۴۰۰ بر طبق این نرخ و با رعایت شیوه نامه تعیین میزان اُفت محصول که ابلاغ خواهد گردید، از گندمکاران خریداری می شود.
به گفته او دستورالعمل اولیه خرید گندم توسط شرکت غله و تجاری کشور به استانها ابلاغ گردیده است که در استان همدان نیز مقدمات خرید گندم در حال آماده سازی است.
پارسال ۴۳۹ هزار تن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان استان همدان خریداری و یک هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان بهای آن نیز به گندمکاران پرداخت گردید.
قیمت خرید تضمینی در سال ۹۹ به ازای هر کیلوگرم گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود.منبع:

1400/02/01
23:05:18
5.0 / 5
983
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد