حمایت سازمان چای از چایكاران افزایش یافت

حمایت سازمان چای از چایكاران افزایش یافت

به گزارش آبیاری رئیس سازمان چای کشور از افزایش ۴۵ درصدی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای امسال نسبت به سال قبل به منظور پشتیبانی از چایکاران اطلاع داد.


حبیب جهانساز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک برای سالجاری ۶ هزار و ۶۹۰ تومان و درجه ۲ چهار هزار و ۷۸۱ تومان در نظر گرفته شده که نسبت به سال قبل ۴۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: برداشت بهاره برگ سبز چای از اول اردیبهشت ماه جاری شروع شده و تا آخر مهرماه با برداشت پاییزه تمام می شود.
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران هم از چهارم ماه جاری اجرایی شده است، افزود: مقدمات کار در مراکز خرید در کارخانه های طرف قرارداد فراهم است.
وی اظهار داشت: تابحال ۱۵۰ کارخانه برای خرید تضمینی برگ سبز چای آمادگی دارند که این تعداد به بیشتر از ۱۶۰ کارخانه افزایش خواهد یافت.
در استان های گیلان و مازندران بالغ بر ۵۵ هزار چایکار وجود دارد و وسعت باغهای چای این دو استان در حدود ۲۵ هزار هکتار است البته سطح زیرکشت هر سال متفاوت است.
برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور شروع و تا آخر مهرماه انجام می شود.


1400/02/06
22:30:40
5.0 / 5
954
تگها: باغ
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد