رییس سازمان چای كشور:

75 درصد مطالبات چایكاران پرداخت گردید

75 درصد مطالبات چایكاران پرداخت گردید

به گزارش آبیاری رئیس سازمان چای كشور اظهار داشت: از شروع فصل برداشت تابحال مبلغ 232 میلیارد تومان از پول چایكاران (معادل 75 درصد از چای خریداری شده) به حساب آنها واریز شده است.


«حبیب جهان ساز» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: از شروع فصل برداشت تابحال بیش از ۶۹ هزار و ۳۰۰ تن برگ سبز چای به ارزش ۲۹۵ میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش تولید را نشان میدهد.
رییس سازمان چای شمال کشور گفت: از این مقدار برگ سبز خریداری شده تابحال بیش از ۱۵ هزار و ۵۹۲ تن چای خشک درجه یک و دو استحصال شده است.
وی اشاره کرد: طبق مصوبه شورای اقتصاد در سال ۹۹ قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک چهار هزار و ۶۰۰ تومان و درجه دو سه هزار و ۳۰۰ تومان تعیین شد که نسبت به نرخ سال قبل در برگ سبز درجه یک ۲۷.۷ درصد و درجه دو ۵۰ درصد افزایش داشته است.
جهان ساز اظهار داشت: البته کارخانجات تولید چای خشک نیز بابت خرید هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک و دو بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان پول اضافه بر مبلغ مصوب پرداخت می کنند.
وی پیش بینی کرد: امسال میزان تولید برگ سبز چای بین ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزار تن در سطح نزدیک ۲۵ هزار هکتار برآورد شده است.
رییس سازمان چای شمال کشور اضافه کرد: برای پشتیبانی از صنعت چای کشور هر ساله پس از فصل برداشت برای عملیات به باغی، هرس، خرید ماشین آلات، و اصلاح کارخانجات تسهیلاتی پرداخت می شود.
وی افزود: سرمایه این سازمان برای تخصیص تسهیلات به چایکاران و کارخانجات چای در مجموع ۵۵ میلیارد تومان است که ۲۳ میلیارد تومان آن سرمایه در گردش و ۲۲ میلیارد تومان منابع سرمایه ای است.
جهان ساز درباره قیمت چای خشک استحصالی امسال اظهار داشت: حالا قیمت هر کیلوگرم چای خشک درجه یک درب کارخانجات بطور متوسط بین ۳۸ تا ۵۰ هزار تومان و برای مصرف کنندگان مبتنی بر برند و بسته بندی بیش از ۷۰ هزار تومان به فروش می رسد.
منبع:

1399/04/15
12:02:45
5.0 / 5
2105
تگها: باغ , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد