استاندار فارس اعلام كرد:

مواجهه 414 روستا و شهر فارس با تنش آبی

مواجهه 414 روستا و شهر فارس با تنش آبی

به گزارش آبیاری فارس استاندار فارس با تصریح این که در روز و ماههای آتی اساسا با مشکل آب شرب خصوصاً در حوزه روستایی مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: 400 روستا و ۱۴ شهر فارس دارای تنش آبی است.


عنایت الله رحیمی سه شنبه ۷ اردیبهشت در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی فارس بیان کرد: در آینده ای نزدیک انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا برگزار می شود و انتظار بر این است که همه مسئولان مردم را برای حضور در یک انتخابات پر شور دعوت کنند.
او با اعلان اینکه انتخابات اراده های مردم بر سرنوشت دستگاههای اجرائی و مجلس قانونگذاری محلی را رقم خواهد زد، اشاره کرد: بخشی زیادی از امنیت و منافع ملی نیز متاثر از شرکت و حضور مردم است و نظام هم تکیه گاه اصلی خودرا مردم می داند.
استاندار فارس اشاره کرد: مردم هم نظام را می خواهند و ما هم باید دغدغه ها را برای یک مشارکت حداکثری پرشور فراهم نماییم.
رحیمی عنوان کرد: دستگاههای اجرائی ملکف به همکاری با ستاد انتخابات استان برابر با قانون در زمینه تامین نیروی انسانی و در اختیار گذاشتن امکانات مورد نیاز هستند.
او اشاره کرد: هیچ دستگاهی شامل اجرائی و دیگر قوا که از بودجه عمومی استفاده می نمایند حق تبلیغ له و مقابل هیچ یک از کاندیداها ندارند و در صورت بروز، تخلف برخورد لازم صورت خواهد گرفت.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: باتوجه به کاهش ۵۰ درصدی بارندگی ها، نیازمند این هستیم که در زمینه رفع مخاطرات خشکسالی، اجاره تانکر، اجاره چاه کشاورزی، تعمیر پمپ ها و.... برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز تدبیر لازم را داشته باشیم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم باید در این زمینه منابع لازم را پیش بینی نماید.
رحیمی به اعتبارات بخش بهداشت و درمان هم اشاره و با اعلان اینکه باید از اعتبارات ملی و هم استانی و هم از ظرفیت هایی که قانون بودجه پیش بینی کرده برای ارتقای سطح خدمات بهداشت و درمان استان استفاده نمائیم، اظهار داشت: وضعیت فعلی قابل قبول است اما باید آنرا به سمت مطلوب سوق دهیم.
او خواهان تلاش بیشتر برای بهره برداری از طرح های بهداشت و درمان و بیمارستانی استان تا اختتام امسال همچون بیمارستان نی ریز، جهرم، فسا و کازرون که در مراحل نهایی قرار دارند، شد.
استاندار فارس اشاره کرد: عملیات اجرائی یکسری از بیمارستان ها همچون بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی میانرود و تامین اجتماعی شیراز هم باید تسریع شوند.
رحیمی به مبحث آتش سوزی ها در بهار و تابستان پیش رو هم اشاره و عنوان کرد: کاهش بارندگی ها و افزایش زود رس گرما احتمال آتش سوزی ها در آینده نزدیک را بیشتر می کند که باید پیش بینی های لازم برای تامین اعتبارات و استفاده از توان ستاد بحران در سطح ملی در دستور کار قرار گیرد.
او همین طور خواهان اولویت بندی پروژ های نیمه تمام استان باتوجه به سرفصل های آب و بهداشت شد.


منبع:

1400/02/08
22:25:05
5.0 / 5
1027
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد