مدیر تعاون روستایی كرمانشاه:

روستا بازار در تمام شهرستان های استان كرمانشاه ایجاد می شود

روستا بازار در تمام شهرستان های استان كرمانشاه ایجاد می شود

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه، ایجاد روستا بازار در تمام شهرستان های استان تا آخر سال جاری را یکی از برنامه های اولویت دار تعاون روستایی ذکر کرد و اظهار داشت: پشتیبانی از تولید کننده، حذف واسطه ها و ارزان بودن قیمت محصولات تولیدی از مهم ترین اهداف و مزایای ایجاد روستا بازار است.به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا؛ ایرج صفایی عصر چهارشنبه در نشست با فرماندار روانسر اضافه کرد: سال قبل نخستین روستا بازار استان در شهرستان صحنه بوجود آمد و تا چند ماه آینده هم در شهرستان های کرمانشاه، اسلام آباد غرب، جوانرود، پاوه و روانسر هم ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه در بقیه شهرستان های استان هم تا آخر سال جاری روستا بازار ایجاد می شود خاطرنشان کرد: این بازار محلی برای عرضه محصولات روستاییان به صورت مستقیم به بازار مصرف و ایجاد اشتغال برای آنان است.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه افزود: تعاون روستایی در شهرستان های استان زیرساخت های خوبی دارد که هم اکنون از آنها استفاده مطلوب و بهینه ای نمی گردد.

وی عنوان کرد: به علت واگذاری برخی از خدمات این سازمان به سایر سازمان ها، خیلی از زیرساخت های تعاون روستایی بدون استفاده و راکد شده است.

فرماندار شهرستان روانسر هم در این جلسه اظهار داشت: تعاون روستایی در تحقق شعار سالجاری نقش بسزایی دارد و لزوم دارد فعالیتهای این سازمان در این شهرستان گسترش یابد.

«سعدی مصطفی زاده» اضافه کرد: وجود شرکتهای تعاونی در روستاها سبب افزایش تولید و کسب درآمد می شود و باید فعالیت تعاونی هایی که کمرنگ شده با حمایت بیشتر رونق بگیرد.

وی اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت ها و قابلیت های کشاورزی شهرستان روانسر در جهت توسعه بخش کشاورزی و توانمندسازی تشکل های روستایی و کشاورزی شهرستان تلاش خواهیم کرد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.


1400/02/09
14:54:14
5.0 / 5
1351
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد