شروع برداشت چغندرقند در مزارع قصرشیرین

شروع برداشت چغندرقند در مزارع قصرشیرین

به گزارش آبیاری رئیس جهاد کشاورزی قصرشیرین اظهار داشت: برداشت محصول چغندرقند از سطح 100 هکتار از مزارع زیرکشت این شهرستان شروع شد.


مرادعلی محمودیان فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: میانگین عملکرد این محصول در هر هکتار ۶۰ تن است و پیش بینی می شود در مجموع ۶ هزار تن محصول از مزارع زیرکشت این شهرستان برداشت شود.
وی گفت: این محصول اکنون به قیمت کیلویی یک هزار و ۲۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می شود.
رییس جهاد کشاورزی قصرشیرین اظهار داشت: کشت محصول چغندر قند پاییزه در شهرستان قصرشیرین نوپا است و نیاز به آبیاری کمتر و مقاومت به تنش ها و استرس های محیطی، تناوب کشت و بالا بردن کیفیت خاک جهت محصول بعدی و مبارزه فیزیکی با رشد علف های هرز در خود مزرعه و حذف بذر علف های هرز در کشت های بعدی که تناوب هستند از مزایای کشت این محصول است.
محمودیان فر افزود: کارخانه قند اسلام آباد، بیستون و قزوین محصول چغندر قند را از کشاورزان خریداری می کنند و علاوه بر پرداخت بهای این محصول صنعتی مشوق هایی هم همچون کرایه حمل و قند و تفاله به پیمانکاران طرف قرارداد خواهد داد.
قصرشیرین در مجموع ۳۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ دارد.
این شهرستان در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷هزار تن جمعیت دارد و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.
برداشت این محصول از یازدهم اردیبهشت در این شهرستان شروع و تا دهم خرداد ادامه دارد.منبع:

1400/02/12
23:07:41
5.0 / 5
1188
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد