رشد چشم گیر خرید محصولات راهبردی كشاورزی در خوزستان

رشد چشم گیر خرید محصولات راهبردی كشاورزی در خوزستان

استاندار خوزستان اظهار داشت: میزان خرید محصولات راهبردی کشاورزی در خوزستان نسبت به زمان مشابه پارینه رشد شایان توجهی یافته است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد تنطیم بازار خوزستان در سرسرای استانداری در جمع خبرنگاران بیان کرد: میزان خرید محصول گندم در خوزستان در پارینه تا چنین روزی ۳۸۰ هزار تن بود که امسال تا حالا این میزان خرید به ۶۰۰ هزار تن رسیده که ۴۵ درصد رشد خرید را نشان میدهد.
وی اظهار داشت: محصول خریداری شده کلزای خوزستان نیز در پارینه تا چنین روزی ۵۰ هزار تن بود که امسال تا حالا ۹۲ هزار تن بوده است.
سلیمانی دشتکی افزود: میزان خرید چغندرقند در پارینه تا چنین روزی ۹۰۵ تن بود که امسال تا حالا ۲ هزار و ۳۵۰ تن خریداری شده است.
وی اضافه کرد: این میزان خرید نشانه خوبی برای سالی است که در پیش رو داریم.
استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به وضعیت مرغ در خوزستان با اعلان اینکه دوران سختی را درباب مرغ پشت سر گذاشتیم اظهار داشت: تا ۲ هفته پیش کمبود مرغ در خوزستان داشتیم اما با برنامه ریزی انجام شده وضعیت مرغ در بازار خوزستان بسیار عالی شده است.
وی افزود: علاوه بر ذخیره راهبردی مرغ در خوزستان، ۷۰۰ تن مرغ منجمد از وزارت صمت دریافت کردیم که ۵۰۰ تن ارسال شده و ۲۰۰ تن دیگر هم ارسال خواهد شد.
استاندار خوزستان بیان کرد: یکهزار تن مرغ وارداتی نیز به خوزستان اختصاص داده شده و وزارت جهاد کشاورزی برخی استانها را موظف کرده که به خوزستان مرغ بدهند و توزیع به حدی رسید که آرامشی نسبی در بازار مرغ استان به وجود آمده است.
سلیمانی دشتکی افزود: درباب سایر کالاها مثل برنج، روغن و شکر ذخایر خوبی در خوزستان داریم و اگر در نحوه توزیع مشکل داریم باید برطرف شود.
خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۵میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی، رتبه نخست تولیدات کشاورزی را در کشور دارد.


1400/02/14
14:09:36
5.0 / 5
1197
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد