مازندران پارینه نیم میلیون دلار خاویار صادر كرد

مازندران پارینه نیم میلیون دلار خاویار صادر كرد

آبیاری: مدیرکل شیلات مازندران اظهار داشت که پارینه 516 هزار دلار خاویار از این استان به کشورهای همسایه صادر گردیده است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، حسن اسحاقی روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری و شروع عملیات اجرائی چند طرح شیلاتی در فریدونکنار، پرورش ماهیان خاویاری و صادرات گوشت این ماهیان و خاویار را همچون برنامه های راهبرد صادرات غیرنفتی در استان مازندران معرفی نمود.
وی اظهار داشت که پارینه در مجموع پنج هزار و ۱۵۵ کیلوگرم خاویار و ۲ هزار و ۲۷۷ تن گوشت ماهیان خاویاری در مازندران تولید شد.
اسحاقی افزایش مزارع پرورش ماهیان خاویاری و توسعه مزارع موجود در مازندران را از بربرنامه های مهم اقتصاد مقاومتی برشمرد و اضافه کرد: راه اندازی مزرعه های پرورش ماهیان خاویاری در دستور کار شورای برنامه ریزی استان در امتداد تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید قرار گرفته و هدف اداره کل شیلات راه اندازی مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در همه شهرستان های مازندران است.
در این مراسم با حضور استاندار مازندران یک طرح پرورش ماهیان خاویاری بهره برداری و عملیات اجرائی یک طرح دیگر پرورش اینگونه ماهی به همراه ساخت یک کارخانه فراوری محصولات کشاورزی شروع شد.
مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در روستای « نوایی محله » فریدونکنار به بهره برداری رسید. این مزرعه ظرفیت تولید هفت تن گوشت ماهی خاویاری و ۲۵۰ کیلوگرم خاویار را دارد.
مدیرکل شیلات مازندران اظهار داشت که جهت راه اندازی این مزرعه ۷۲۰ مترمربعی در حدود سه هزار متر مربع زمین، بیش از ۲۳ میلیارد ریال هزینه و برای ۶ نفر بطور مستقیم شغل به وجود آمده است.
همچنین امروز کلنگ مزرعه پرورش ماهی در روستای « فرم » فریدونکنار به زمین زده شد. برای این مزرعه هم تولید پنج تن گوشت و ۱۷۵ کیلوگرم خاویار تعریف و ۲۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
عملیات اجرائی راه اندازی کارخانه تولید روغن از سبوس نیز امروز در شهرستان فریدونکنار با حضور استاندار مازندران شروع شد. برای ساخت این کارخانه حدود ۶۴۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. این کارخانه تولید روغن از سبوس در زمان راه اندازی برای ۵۰ نفر بصورت مستقیم و ۲۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهدنمود.
منبع:

1400/02/16
18:07:53
5.0 / 5
1153
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد