مدیر اتاق بازرگانی:

بخش خصوصی در معرفی ظرفیت های جنوب كرمان مشاركت كند

بخش خصوصی در معرفی ظرفیت های جنوب كرمان مشاركت كند

آبیاری: مدیر اجرائی اتاق تجاری جنوب استان کرمان اظهار داشت: بخش خصوصی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی هفت شهرستان جنوبی این استان مشارکت کند.


علی محبان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به برگزاری نمایشگاه بین المللی اختصاصی اوآسیا اشاره نمود و این نمایشگاه را فرصتی خوبی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی جنوب کرمان دانست.
وی با اعلان اینکه نمایشگاه اختصاصی اورآاسیا در تاریخ ۱۸ تا ۲۱ تیرماه سال جاری در تهران برگزار می شود، خواهان مشارکت بیشتر بازرگانان، انجمن های تخصصی کشاورزی و ادارات دولتی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی جنوب کرمان شد.
محبان اضافه کرد: نخستین نمایشگاه بین المللی اورآسیا در تهران با حضور پررنگ مسئولان، مدیران ارشد دولتی و خصوصی، شرکت های بزرگ ایرانی و بین المللی و با حضور عموم علاقمندان و تجار برای بازدید و شرکت در نشست های تخصصی و B۲B با موافقت سازمان توسعه تجارت و با هماهنگی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.
وی افزود: این نمایشگاه بین المللی با حفظ پروتکلهای بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.
محبان هدف از حضور اتاق تجاری را در نمایشگاه های بین المللی را معرفی ظرفیت های کشاورزی، معدنی و گردشگری جنوب کرمان اعلام نمود.
مدیر اجرائی اتاق تجاری جنوب کرمان از حمایت بخش خصوصی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی جنوب کرمان در نمایشگاه اختصاصی اوراسیا آگاهی داد و اظهار داشت: اتاق تجاری بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای حضور فعال بخش خصوصی در این نمایشگاه برنامه ریزی نموده است.
وی اضافه کرد: اتاق تجاری کرمان سه غرفه را در نمایشگاه اختصاصی اورآسیا برای معرفی ظرفیت های کشاورزی منطقه جنوب کرمان برنامه ریزی کرده پس بخش خصوصی دراین زمینه مشارکت کنند.
محبان تعداد انجمن های فعال کشاورزی جنوب کرمان را سه عدد برشمرد و این انجمن ها را شامل گلخانه داران، سردخانه داران و صنایع غذایی دانست.
وی با اعلان اینکه سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در جنوب کرمان تولید می شود، بازار اوراسیا را فرصتی مهم برای بازار فروش محصولات کشاورزی این منطقه اعلام نمود.
محبان خاصیت تازه خوری محصولات کشاورزی و شرایط جغرافیایی منطقه جنوب کرمان را در بازار اورآسیا بسیار مهم برشمرد و عنوان کرد: این نمایشگاه بین المللی برای فروش محصولات کشاورزی جنوب کرمان فرصت بسیار خوبی است.
مدیر اجرائی اتاق تجاری جنوب کرمان تولید محصولات خارج از فصل(طرح استمرار) را مهم ترین ظرفیت کشاورزی منطقه جنوب کرمان برشمرد و اظهار داشت: در حالی کشاورزان جنوب کرمان در حال برداشت محصولات طرح استمرار هستند که در بیشتر نقاط دنیا به ویژه منطقه اوراسیا یخبندان است.
محبان افزود: این ظرفیت سبب منحصر بفرد شدند ظرفیت کشاورزی منطقه جنوب کرمان شده است.
وی با اهمیت ترین ضعف بخش کشاورزی جنوب کرمان را بازاریابی و بخش فروش عنوان نمود و اظهار داشت: بخش خصوصی برای معرفی ظرفیت های منطقه مشارکت کنند تا شاهد رونق بخش کشاورزی باشیم.منبع:

1400/02/23
22:22:08
5.0 / 5
1083
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد