رگبار باران در نقاط مختلف

رگبار باران در نقاط مختلف

آبیاری: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد و خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور طی امروز و فردا (28 و 29 اردیبهشت) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۲۸ اردیبهشت) در استان های اردبیل، شمال آذربایجان غربی، برخی نقاط آذربایجان شرقی و زنجان، برخی نقاط سواحل دریای خزر، دامنه های البرز در شرق تهران و سمنان، برخی نقاط اصفهان، غرب یزد، شمال و شرق فارس و برخی نقاط کرمان وقوع رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به این که فردا (۲۹ اردیبهشت) در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، برخی نقاط خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده دور از انتظار نیست، اظهار داشت: طی روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت) در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی و آرام خواهد بود البته طی ساعات بعد ازظهر این روز در ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده خواهیم داشت.

ضیاییان افزود: طی روز جمعه (۳۱ اردیبهشت) نیز در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط زنجان رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز شنبه (۱ خرداد) در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط زنجان، برخی نقاط استان مرکزی، قزوین و شمال همدان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی در ادامه با اعلان اینکه از بعد ازظهر امروز تا روز چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ اردیبهشت) در استان های تهران، البرز، قزوین، مرکزی و قم وزش باد پدیده غالب خواهد بود، اظهار داشت: گاهی سرعت باد افزایش خواهد یافت و منجر به خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد می شود همین طور از بعد ازظهر تا اواخر وقت امروز در بیشتر نقاط استان های غرب کشور وزش باد خواهیم داشت.

ضیاییان اضافه کرد: طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ( ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد) در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور خصوصاً در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

وی اشاره کرد: دمای هوا تا روزهای پایانی هفته در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور افزایش می یابد البته افزایش دما در شرق سواحل دریای خزر محسوس تر و بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهارکرد: طی روز چهارشنبه (۲۹ اردیبهشت) دمای هوا در شرق سواحل دریای خزر بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت همین طور از امشب تا آخر هفته شرق دریای عمان مواج پیش بینی می شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه خلیج فارس و خصوصاً بخش های مرکزی آن مواج خواهد بود.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۹ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت) نیز صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1400/02/28
21:32:13
5.0 / 5
1024
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد