مدیركل مدیریت بحران كهگیلویه و بویراحمد:

منطقه حفاظت شده دیل گچساران بعد از 4 روز هم چنان در آتش می سوزد

منطقه حفاظت شده دیل گچساران بعد از 4 روز هم چنان در آتش می سوزد

به گزارش آبیاری کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: آتشسوزی جنگل های منطقه حفاظت شده «دیل»در شهرستان گچساران از چهار روز همچنان ادامه دارد.


محمد محمدی در گفتگو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: این آتشسوزی شد ورزش باد مجدداً روشن و شعله ور شده است.
وی اظهار نمود: نیروی مختلف از ادارات تشکل های مردم نهاد نیروهای مردمی در حال کوشش برای مهار آتش هستند اما تابحال این آتش مهار نشده و همچنان ادامه دارد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد بالگرد شرکت نفت گچساران به منطقه برای کمک به مهار آتش اعزام شده است و همینطور درخواست بالگرد دادیم که مقرر است دو بالگرد آبپاش از هوافضای سپاه تهران به منطقه اعزام شود.
محمدی در مورد علت و میزان خسارات وارده این آتشسوزی هنوز علت آتشسوزی و میزان خسارات وارده ناشی از این آتشسوزی معلوم نیست و بعد از مهار کامل آتش بررسی ها و ارزیابی صورت می گیرد.
وی بیان نمود: این آتشسوزی هایی که در سطح جنگل های استان رخ می دهد به دلیل اصلی نداری و ندانم کاری بعضی از افراد بی احتیاط به وقوع می پیوندند.
گفتنی است که منطقه حفاظت شده «دیل» شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد در حالیکه آتشسوزی جنگلهای منطقه نارک در حال مهار شدن بود، از عصر روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ گرفتار آتشسوزی شد که همچنان ادامه دارد و در حال سوختن است.
منبع:

1400/03/02
21:45:33
5.0 / 5
982
تگها: آب , جنگل , شركت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد