وزش باد و بهبود كیفیت هوای پایتخت طی امروز

وزش باد و بهبود كیفیت هوای پایتخت طی امروز

بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس امروز (5 خردادماه) در بعضی مناطق پایتخت پیش بینی می شود اما وزش باد موثر و برقراری شرایط قابل قبول کیفیت هوا طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که بامداد امروز (۵ خرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

حاکمیت جو ناپایدار همراه با افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار می گیرد. تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت از تجمع آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق جلوگیری خواهدنمود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۶ خرداد ماه) و همزمان با ترافیک صبحگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود. جو آرام و نسبتا پایدار طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود.

با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود خواهد داشت. با عدم وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (۶ خرداد ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها، پیش بینی می شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/03/06
11:40:05
5.0 / 5
1180
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد