افزایش 6 تا 10 درجه ای دمای هوا در سواحل خزر و شمال شرق كشور

افزایش 6 تا 10 درجه ای دمای هوا در سواحل خزر و شمال شرق كشور

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از افزایش ۶ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا از امروز تا فردا (۸ و ۹ خرداد) در استانهای واقع در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خبرداد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طی امروز (۸ خرداد) در بخش های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات سمنان و طی روز یکشنبه (۹ خرداد) در ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۰ و ۱۱ خرداد) در شمال آذربایجان غربی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی و طی روز چهارشنبه (۱۲ خرداد) در ارتفاعات سمنان افزایش ابر همراه با رعد و برق و احتمال بارش پراکنده پیشبینی می شود.

وی افزود: از امروز تا فردا (۸ و ۹ خرداد) در استانهای واقع در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور دمای هوا بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد و طی روز دوشنبه (۱۰ خرداد) دمای هوا در سواحل دریای خزر، شمال شرق و اردیبل بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاسته می شود. طی این مدت در سایر مناطق کشور افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان طی امروز و فردا (۸ و ۹ خرداد) وزش باد جنوبی در سواحل دریای خزر بخصوص در مناطق کوهستانی گیلان، غرب مازندران و اردبیل خواهیم داشت همینطور طی روزهای دوشنبه وسه شنبه (۱۰ و ۱۱ خرداد) در بعضی ساعات وزش باد شدید در خوزستان، ایلام و زابل رخ می دهد که خیزش گرد و خاک را به دنبال دارد.

وی افزود: طی روز دوشنبه (۱۰ خرداد) دریای خزر و طی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه (۱۰، ۱۱ و ۱۲ خرداد) قسمت هایی از خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۹ خرداد) صاف تا کمی ابری، در بعد ازظهر وزش باد و با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۰ خرداد) هم صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1400/03/08
11:44:44
5.0 / 5
935
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان آبیاری
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد