مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم:

انسان ها نتیجه غفلت و فعالیتهای مخرب خود در مقابل طبیعت راخواهد دید

انسان ها نتیجه غفلت و فعالیتهای مخرب خود در مقابل طبیعت راخواهد دید

به گزارش آبیاری قم همزمان با هفته محیط زیست، ادارات کل حفاظت محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم تفاهمنامه همکاری به امضا رساندند.


سید رضا موسوی مشکینی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم، در جلسه امضای تفاهمنامه با کانون پرورش فکری و نوجوانان استان قم، محیط زیست را اولویت های امروز همه کشورها دانست و اظهار داشت: با بروز و ظهور چالش ها و بحران های مختلف زیست محیطی در سطح جهان، انسان ها نتیجه غفلت و فعالیتهای مخرب خود در مقابل طبیعت را مشاهده کرده اند.
وی بر لزوم حفاظت و پاسداری از طبیعت و محیط زیست از جانب همه مردم و مسؤلان تاکید کرد و اظهار داشت: امروزه حفظ و حراست از محیط زیست به یک مطالبه عمومی تبدیل گشته و دولت ها و مردم باید وظایف خود در مقابل طبیعت و محیط زیست را به خوبی بدانند و به آن عمل کنند.
وی بابیان این که محیط زیست یک علم میان رشته ای است و حفاظت از آن مستلزم فعالیتهای متعدد علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است، اظهار نمود: بدون تردید آموزش و فرهنگ سازی در سنین کودکی و نوجوانی از ماندگاری و تأثیرگذاری مضاعفی برخوردار بوده و برای بهره مندی از این ظرفیت عظیم باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم ضمن اشاره به قدمت، مقبولیت و جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اهمیت فعالیتهای زیست محیطی در این مجموعه را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و اقدامات مؤثر آموزشی و فرهنگی زیست محیطی در بین کودکان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسبی در سطح جامعه داشته باشیم.
حامد حجتی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم، هم در این نشست ضمن اشاره به اهمیت آموزش مسائل زیست محیطی در بین کودکان، تصریح کرد: اصلاح سبک زندگی در جهت حفاظت از محیط زیست، می تواند با فعالیتهای خوب آموزشی و فرهنگی برای سنین پایین تر تحقق یابد.
وی ضمن اشاره به امضای تفاهمنامه فی درخلال با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، بر لزوم استفاده و بهره مندی از ظرفیت های هر دو دستگاه برای رسیدن به اهداف پرارزش زیست محیطی تاکید کرد و اظهار داشت: باید در این حوزه برنامه ریزی های کوتاه و بلندمدت داشته باشیم و در کنار یکدیگر برای نجات طبیعت و محیط زیست نقش آفرینی نماییم.1400/03/21
12:33:15
5.0 / 5
1069
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد