جنگل های كوه حاتم در مرز كهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بعد از ۳روز درحال سوختن

جنگل های كوه حاتم در مرز كهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بعد از ۳روز درحال سوختن

به گزارش آبیاری کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: جنگلهای کوه حاتم در مرز این استان با استان خوزستان بعد از سه روز درحال سوختن هستند.


«محمد محمدی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: این آتش سوزی از ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه روز دوشنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۰ شروع شده است و همچنان ادامه دارد.
وی اظهارکرد: بلافاصله نیروهای عملیاتی ادارات مرتبط اعلام گردید که به منطقه اعزام شدند و عملیات اطفا حریق را شروع کردند.
مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: کوه حتم در مرز مشترک شهرستانهای لنده و بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بهبهان در استان خوزستان است که این آتش سوزی از سمت استان خوزستان به عرصه های منابع طبیعی استان ما سرایت کرد.
محمدی اشاره کرد: روز گذشته بعداز ظهر یک فروند بالگرد به منطقه اعزام و به عملیات اطفای حریق همکاری و کمک کرد.
وی افزود: قسمتی از آتش سوزی که رد محدوده شهرستان لنده است حدودا تحت کنترل است و نیروهای در کوشش برای مهار آتش بخش دیگر که در شهرستان بهمئی است، هستند.
مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلان اینکه با هماهنگی سازمان بحران کشور از طرف وزارت دفاع این دو بالگرد اعزام شدند و یا می شوند، عنوان کرد: تا ظهر امروز یک بالگرد آبپاش به منطقه اعزام می شود.
محمدی درباب میزان خسارات وارده و علت این آتش سوزی بیان کرد: مساحت خسارات وارده هنوز مشخص نیست و علت اتش سوزی نیز انسانی است که باید به طور دقیق بررسی شود.
منبع:

1400/03/26
22:26:35
5.0 / 5
959
تگها: آب , جنگل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد