نماینده مردم سنقر و كلیایی در مجلس شورای اسلامی:

ادغام سازمان تعاون روستایی باید بر مبنای مصوبه مجلس باشد

ادغام سازمان تعاون روستایی باید بر مبنای مصوبه مجلس باشد

به گزارش آبیاری نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاسیس سازمان تعاون روستایی برپایه مصوبه مجلس شورای اسلامی بوده و ازاین رو انحلال و یا ادغام آن هم باید بر مبنای مصوبه مجلس باشد و دولت نمی تواند راسا نسبت به انحلال و ادغام سازمان تعاون روستایی اقدام نماید.


حجت الاسلام سید «جواد حسینی کیا» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اضافه کرد: سازمان تعاون روستایی اتحادیه دارد و این اتحادیه ها فروشگاه های گوناگونی در سرتاسر کشور دارند و این اقدام امکان پذیر نیست.
هیات وزیران در تاریخ ششم اردیبهشت ۱۴۰۰ در بند ۳ تصویب نامه شماره ۱۱۸۰۰/ت۵۸۰۳۸هـ حکم به شناسایی و واگذاری وظایف تصدی گری سازمان تعاون روستایی به بخش غیر دولتی و همینطور واگذاری وظایف حاکمیتی آن به وزارت جهاد کشاورزی در قالب ماده ۱۱۵ قانون مدیریت خدمات کشوری نموده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: قبول داریم که رسالت سازمان تعاون روستایی نسبت به قبل بسیار تغییر کرده و پیش تر فروشگاه هایی داشتند که کار توزیع خوارو بار و نفت را انجام می دادند و الان برچیده شده است.
رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تعاون روستایی ظرفیت های خوبی دارد و باید رسالت های جدیدی برای آن تعریف کرد که بتواند سبب پویایی این سازمان شود.
حجت الاسلام حسینی کیا افزود: این سازمان می تواند حلقه واسطه ای در خرید محصولات کشاورزی و فروش بدون واسطه به مشتریان باشد و این یک کار بزرگی است که می تواند انجام دهد.
وی اظهار داشت: به جهت اینکه بتوان کشاورزان و سازمان تعاون روستایی ارزش افزوده ایجاد نماید یکی دیگر از راهکارها ایجاد صنایع تبدیلی توسط سازمان است.
وی عنوان کرد: سازمان تعاون روستایی پس از انقلاب عملکرد و خدمات خوبی انجام داده که خرید تضمینی گندم و ایجاد فروشگاه ها در مناطق روستایی همچون این اقدامات است.
اکنون بیشتر از ۲۸۰ هزار نفر در ۲۸۰ تشکل زیرپوشش تعاون روستایی در استان کرمانشاه فعالیت دارند.
بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می شود.منبع:

1400/03/31
09:36:00
5.0 / 5
840
تگها: آب , باغ , خدمات , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد