پیام تبریك وزیر جهاد كشاورزی به انتخاب رییسی به ریاست جمهوری

پیام تبریك وزیر جهاد كشاورزی به انتخاب رییسی به ریاست جمهوری

به گزارش آبیاری وزیر جهاد کشاورزی در پیامی، حضور عزتمندانه ملت بزرگ و هوشمند ایران اسلامی در حماسه انتخابات ۲۸ خرداد ماه و انتخاب حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رییسی بعنوان رئیس جمهوری منتخب را تبریک گفت.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در متن پیام «کاظم خاوازی» وزیر جهاد کشاورزی به حجت الاسلام والمسلمین رییسی آمده است: حضور عزتمندانه و سراسر غرور ملت بزرگ، فهیم و هوشمند ایران اسلامی در آزمون سرنوشت ساز و حماسه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ و حلول بهار سیاسی انقلاب که مبین درک و بینش عمیق و اقتدار ملی کشور است را به امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب، امت شهید پرور ایران و جناب عالی بعنوان رئیس جمهوری منتخب از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض می کنم.
در ادامه این پیام آمده است: رجاء واثق دارد جناب عالی بعنوان چهره ارزشی و خدوم در تاریخ انقلاب اسلامی با درایت، جدیت، قاطعیت و دلسوزی و بهره گیری از همه توان کشور خواهید توانست فصل نوین و شکوهمندی را در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایجاد و بالندگی و تعالی میهن عزیزمان بخصوص در بخش کشاورزی فراهم آورید.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، بر اساس گزارش وزارت کشور از کل واجدین شرایط ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر کل آرای ماخوذه، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر در انتخابات مشارکت داشتند که این مشارکت ۴۸.۸ درصد است.
سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای حائز مقام نخست و از جانب مردم بعنوان امانت دار دستگاه اجرایی و رئیس جمهوری انتخاب گردید.
همچنین محسن رضایی میرقائد با سه میلیون ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رای، عبدالناصر همتی با ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ نفر رای و سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی با ۹۹۹ هزار و ۷۱۸ نفر رای در رتبه های بعدی قرار گرفتند و بقیه آرا بعنوان آرای باطله ماخوذه سه میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رای است.منبع:

1400/04/01
11:46:06
5.0 / 5
1002
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد