اتمام طرح هایی با پیشرفت 60 درصد در اولویت جهاد كشاورزی تهران است

اتمام طرح هایی با پیشرفت 60 درصد در اولویت جهاد كشاورزی تهران است

به گزارش آبیاری مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان تهران، اظهار داشت: اتمام طرح های نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی با هدف استفاده از ظرفیت های موجود و افزایش تولید، در اولویت این نهاد است.


"محمد ترکیان" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح برنامه های جهاد کشاورزی استان تهران، تلاش در فعال سازی واحدهای غیرفعال و نیمه فعال را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: تسهیلات در گردش و سود مناسب می تواند کمک موثری به چرخه تولید باشد، ضمن این که می توان از زیرساخت ها و ماشین آلات موجود نیز به بهترین شکل بهره برداری نمود.
وی با اعلان اینکه برای تامین امنیت غذایی استان، طرح های خاصی از شهریور ماه شروع می شود، صدور مجوز تاسیس و پروانه بهربرداری صنایع غذایی باتوجه به اولویت های تولید شهرستانهای استان در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، افزایش ماندگاری محصولات، ذخیرسازی در سردخانه و تنظیم بموقع بازار را همچون این طرح ها برشمرد.
به گفته وی، کمک به استقرار واحدهای دانش بنیان، فرآوری محصولات کشاورزی سربار سایر استانها و ایجاد اشتغال و امنیت غذایی در استان نیز همچون طرح ها واهداف جهاد کشاورزی استان تهران است.
ترکیان، برگشت به چرخه تولید که سبب افزایش تولید و اشتغالزایی است را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: فعال کردن کارخانه هایی که با وجود داشتن ماشین آلات و شرایط مساعد اما به خاطر تسهیلات در گردش درحال تعلیق هستند، نیز از اولویت های جهاد کشاورزی شمرده می شود.
وی با تاکید براینکه طرح های صنایع تبدیلی و غذایی برمبنای تولید و جذب ماده خام و تبدیل به مواد فرآوری شکل می گیرد، گفت: فرآوری محصولات از دیگر طرح هایی است که با جدیت دنبال می شود حتی اگر این محصول در تهران تولید نشود و یا شرایط برای کشت آن فراهم نباشد.
مدیرصنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در بخش دیگری از این گفت و گو به اقدامات صورت گرفته در تهیه و تامین کودهای مکمل مورد نیاز کشاورزان اشاره نمود و اضافه کرد: افزایش نهاده های کود را در برنامه امسال گنجانده ایم.
وی با اعلان اینکه در سال قبل که مزین به سال جهش تولید بود شاخص عملکرد صنایع تبدیلی استان ۱۲۹ هزار تُن تعیین شد، اضافه کرد: با تلاش بهره برداران و سرمایه گذاران و حمایت های سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه های ذیربط به عملکرد ۹۷۷ هزار تن ظرفیت جذب ماده خام در یک سال رسیدیم.
وی، استقرار واحد های دانش بنیان، الویت قرار دادن محصولات دامی، کاهش ضایعات تولیدات شهرستان ها، راه اندازی سردخانه ها بمنظور افزایش ماندگاری محصولات و تزریق بموقع به بازار را نیز از دیگر برنامه های جهاد کشاورزی برای تامین امنیت غذایی استان ذکر کرد.منبع:

1400/04/06
11:06:35
5.0 / 5
1060
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد