رییس سازمان امور عشایری:

دستورالعمل خرید تضمینی دام عشایر اصلاح گردید

دستورالعمل خرید تضمینی دام عشایر اصلاح گردید

به گزارش آبیاری رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: با اصلاح دستورالعمل خرید تضمینی دام، هر نوع دامی از عشایر خریداری می شود به جز دام مولد که ذخیره ژنتیکی است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان امور عشایری ایران، «شاهپور علائی مقدم» در نشست با نماینده مردم پلدختر در مجلس بر برندسازی محصولات عشایر تصریح کرد و اضافه کرد: علت این که دام روی دست عشایر می ماند این است که قطعه بندی، بسته بندی، لیبل زنی و برندسازی نمی گردد.
وی اظهارداشت: به نظر می آید باید با انجام این کارها یادگاری خوبی از خودمان برای عشایر به جا بگذاریم.
وی اظهار داشت: سود محصولات عشایر را کس دیگری می برد در صورتیکه در تهران فروشگاه های مصرف از برند تولیدات عشایر استقبال زیادی می کنند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، اخیرا «ترحم بهزاد» مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: طبق برآوردها، با استمرار خشکسالی تولید علوفه قابل برداشت مجاز از مراتع از ۱۰.۷ میلیون تن در شرایط طبیعی و بلند مدت به ۶.۴۵ میلیون تن امسال می رسد که نشان دهنده کاهش چهار میلیون تنی است.
بر اثر بروز و استمرار خشکسالی، گیاهان مرتعی حتی گیاهانی که سازگاری بالایی نسبت به خشکسالی دارند، در معرض صدمه جدی قرار گرفته اند و تولیدات این مراتع بسیار پایین آمده است.منبع:

1400/04/10
12:45:26
5.0 / 5
1111
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد