طوفان در لوئیزیانا و اختلال در روند درمان بیماران کرونائی

طوفان در لوئیزیانا و اختلال در روند درمان بیماران کرونائی

وقوع توفند ˮآیداˮ در ایالت لوئیزیانای آمریکا و خسارات ناشی از آن، موجب فشار مضاعف بر بیمارستان هایی شده که این روزها مملو از بیماران کرونائی هستند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، توفند آیدا در حالی ایالت لوئیزیانا را درنوردیده که بیمارستان ها و بخش های مراقبت ویژه در این ایالت مملو از بیماران کرونائی ناشی از موج چهارم شیوع کووید۱۹ هستند و این ایالت از روز یکشنبه (دو روز قبل) با چالش طوفان آیدا و نتایج مختل کننده آن روبرو شده است.
آلی نیل، سخنگوی وزارت بهداشت ایالت لوئیزیانای جنوبی در ایمیلی اظهار داشت: در این شرایط در صورتیکه از نظر پزشکی مشکلی وجود نداشته باشد، بیمارستان ها تعداد کمی از بیماران خودرا مرخص می کنند.
بنابر گزارش ها، طوفان در شرایطی به این ایالت رسیده که بیمارستان های آن به خاطر چهارمین موج بیماری همه گیر کووید۱۹ ناشی از سویه بسیار مسری دلتا و نیز سرعت پایین واکسیناسون، مملو از بیماران کرونائی بوده اند.
جان بل ادواردز، فرماندار این ایالت روز یکشنبه اظهار داشت: بیش از ۲۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های لوئیزیانا بستری هستند.
وی اضافه کرد: بیمارستان های ما در مناطق پرخطر به لحاظ شرایط ایمنی قرار دارند.
در عین حال گزارش ها حاکیست که حوادث در رابطه با طوفان می تواند مصدومیت هایی را نیز در پی داشته باشد که میزان مراجعات به بیمارستان ها را بیشتر می کند.
همچنین موضوع تخلیه ساختمان ها و مراکز نگهداری از بیماران و سالمندان در وضعیت وقوع طوفان از نکات مهم ایمنی است اما در چنین شرایطی، تخلیه بیمارستان های بزرگ بطور معمول امکانپذیر نیست چونکه مکان مناسب دیگری برای انتقال بیماران وجود ندارد.
در عین حال به سبب قطعی گسترده برق در پی وقوع توفند، تمرکز اصلی مسئولان بیمارستانی باید روی تامین ژنراتورهای آب و برق بمنظور تداوم ارائه خدمات ضروری به بیماران باشد.
به گزارش فاکس نیوز، قطعی گسترده برق در پی وقوع طوفان سهمگین آیدا در این ایالت موجب قطع برقِ دستگاه های تنفس مصنوعی متصل به بیماران کرونائی شده و در مواردی نیز خطوط تلفن بیمارستانی را مختل کرده است.1400/06/10
11:42:59
5.0 / 5
869
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان آبیاری
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد