با حضور مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید؛

۲۳ استخر پرورش ماهی در پاوه به بهره برداری رسید

۲۳ استخر پرورش ماهی در پاوه به بهره برداری رسید

به گزارش آبیاری ایرنا- ۲۳ استخر آبزی پروری ماهیان سردابی روز پنجشنبه با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرین امید و مسئولان محلی در روستای داریان شهرستان پاوه به بهره برداری رسید.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، مدیرکل شیلات استان کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: با کمک تسهیلات ارزانقیمت بانک صندوق کار آفرینی امید افتتاح این ۲۳ مزرعه پرورش ماهی در چارچوب طرح "هر روستا یک محصول" به بهره داری رسید.
سید "فرزاد افضلی" اضافه کرد: ۳۸ مزرعه پرورش ماهی با پیشبینی تولید هزار تن ماهی در هر دوره در روستای داریان به کمک تسهیلات ارزانقیمت صندوق کارآفریننی امید در دست راه اندازی قرار گرفته که حالا ۲۳ مزرعه آن به بهره برداری رسیده است.
او با اشاره به اینکه ۱۵ مزرعه پرورش ماهی دیگر در روستای داریان درحال راه اندازی است، اظهار داشت: جهت راه اندازی این ۱۵ مزرعه پرورش ماهی نیازمند دریافت حدود سه و نیم میلیارد تومان اعتبار به خاطر تأمین مکانیزاسیون و تجهیزات و زیر ساخت ها هستیم.
افضلی ضمن اشاره به مرزنشین بودن روستای داریان و از خودگذشتگی مردم اورامانات در هشت سال دفاع مقدس، اظهار نمود: برای تکمیل چرخه زنجیره پرورش ماهی در منطقه اورمانات با عنایت به دست در اجرا بودن پرورش ماهی در قفس سد داریان احتیاج به راه اندازی یک مرکز فرآوری آبزیان و ماهیان به منظور پاک کردن، بسته بندی و سردخانه و توزیع ماهیان هستیم.
وی ضمن اشاره به طرح تسهیلاتی ارزانقیمت اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید در روستاها، از مدیرعامل این صندوق خواهان تأمین اعتبار حدود چهار میلیارد تومان برای این مرکز در منطقه داریان یا پاوه شد.
مدیر کل شیلات استان کرمانشاه همینطور ضمن اشاره به افتتاح استخر پرورش ماهی ۲۵۰ تنی روستای دشه خواهان ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل زیر ساخت های این پروژه شد.


با بهره برداری این ۲۳ مزرعه پرورش ماهی برای ۴۷ نفر اشتغالزایی شد
در ادامه این جلسه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه هم اظهار داشت: با آغاز به کار این ۲۳ استخر، برای ۴۷ نفر از جوانان روستای داریان پاوه اشتغال بوجود آمده است.
"محمد طاهر عظیمی فشی"با بیان این که یکی از سیاست های کلان صندوق کارآفرینی امید اشتغال در روستاها است اضافه کرد: برای این مزرعه ها بیشتر از ۲ و نیم میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
او با اشاره به اینکه طرح هر روستا یک محصول صندوق کارآفرین امید در بسیار از روستاها استان در جریان است اظهار داشت: افتتاح این ۲۳ مزرعه پرورش ماهی به مناسبت هفته دفاع مقدس و خدمات ارزشمند بزرگ مردم این منطقه بوده است.
عظیمی فش همینطور با اشاره با برومندی و تلاش گری جوانان منطقه اورمانات اظهار داشت: منطقه ظرفیت و پتانسیل زیادی برای اجرای طرح های اشتغالزایی دارد که مورد حمایت این صندوق است.
شهرستان پاوه با بیشتر از ۶۰هزار نفر جمعیت در ۱۲۰کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.

1400/07/10
09:56:49
5.0 / 5
965
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد