قوانین و مقررات تجارت پسماند در بریتانیا

قوانین و مقررات تجارت پسماند در بریتانیا

هدف از مدیریت پسماند این است که کشورها بتوانند در مواردی که دارای ظرفیت لازم برای بازیافت زباله ها به شیوه ایمن و سازگار با محیط زیست نیستند از پذیرش و واردات محموله های ناخواسته از ضایعات ممانعت بعمل آورند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، کارشناسان زیست محیطی و پیمانکار مدیریت ضایعات در انگلیس یادآور می شوند که حمل و جابه جایی بین المللی محموله های زباله و پسماند از موضوعات تحت مدیریت در بریتانیا، اروپا و همین طور در سطح بین المللی است.
در عین حال این سیستم مدیریت پسماند، روند تجارت قانونی برای بازیابی ضایعات و زباله را تسهیل می کند.
این سیستم در انگلیس از طرف قانون گذاران محیط زیستی شامل آژانس محیط زیست، سازمان حفاظت از محیط زیست اسکاتلند (Scottish Environment Protection Agency) با عنوان اختصاری SEPA و نیز دفتر منابع طبیعی وِلز اداره می شود.
براساس مقررات مدیریت پسماند در بریتانیا، شرکت های حمل ضایعات در سه کشور انگلیس، ولز و اسکاتلند که مایل به جابجایی و ارسال پسماند به سایر کشورهای اروپایی هستند، ملزم به ثبت نام بعنوان شرکت های حامل زباله، تحت قوانین ملی در کشورهای مقصد خواهند بود.
پس از برگزیت نیز این سه کشور مجبور به ادامه کارهای خود با کنترل های گمرکی شدند.
"حمل و نقل فرامرزی پسماند" اصطلاحی صنعتی است که برای توصیف واردات و صادرات زباله به کار می رود که در ابتدا تحت قانونی موسوم به قانون EC 1031/2006 تنظیم و سپس اصلاح گردید.
این قانون برای هر فرد یا شرکتی که قصد حمل زباله به داخل یا خارج از بریتانیا را دارد، اعمال می شود. همین طور برای حمل و نقل بین المللیِ کلیه زباله های خطرناک و بعضی زباله های غیر خطرناک نیز کسب موافقت از جانب کشورهای مقصد ضروری ست.
حمل و نقل محموله های زباله از بریتانیا به سه گروه "ممنوع"، "قابل اطلاع رسانی" و "فهرست سبز" (دارای معافیت های از قبل تعیین شده) طبقه بندی می شوند.
همچنین لازم به ذکر است که بریتانیا با هدف "معدوم سازی"، مبادرت به واردات یا صادرات زباله نمی کند.
در عین حال بر طبق مقررات فوق از تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۱ میلادی، صادرات زباله های پلاستیکی باید به نهادهای نظارتی اطلاع داده شوند مگر این که در معافیت های از قبل تعیین شده قرار گیرند.
همچنین بگفته مقامات زیست محیطی انگلیس، تا آن زمان که توافق از همه کشورهای مقصد در این قرارداد گرفته نشود، "پسماندهای قابل اطلاع" قابل حمل نیستند.
به عنوان قسمتی از روند اعلانات، باید قراردادی بین اعلان کننده و دریافت کننده وجود داشته باشد و پیش از حمل زباله نیز باید اقدامات بیمه ای صورت گیرد و در صورت عدم اتمام حمل زباله، باید ضمانت مالی در نظر گرفته شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا به نقل سایت کمپانی Croner-i در لندن، دولت انگلیس هم اکنون یک سرویس آنلاین ارائه می دهد تا به ساده تر شدن روند اطلاع رسانی های مربوط به حمل و نقل زباله ها کمک نماید.1400/07/24
13:32:47
5.0 / 5
920
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد