رشد 12 درصدی گاو و گوساله پرواری در تابستان 1400

رشد 12 درصدی گاو و گوساله پرواری در تابستان 1400

آبیاری: برپایه آخرین اطلاعات مرکز آمار در تابستان سال جاری، ۵۶۶ هزار راس گاو و گوساله پروار شده، که نسبت به فصل قبل ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، نتایج حاصل از آمارگیری اندازه گیری تعداد و تولیدات فصلی دام سنگین (گاو و گوساله) در تابستان ۱۴۰۰ نشان داده است که تعداد گاو و گوساله موجود در دامداری های کشور در شهریور ماه سال جاری برابر پنج میلیون و ۶۰۰ هزار راس بود.
براساس این گزارش در بازه زمانی مذکور یک میلیون و ۳۰۰ هزار رأس دام اصیل، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رأس دام آمیخته و یکمیلیون و ۹۰۰ رأس دام بومی در دامداری های کشور بوده است.
تعداد گاو و گوساله پروار شده در این فصل ۵۶۶ هزار رأس بود که نسبت به فصل قبل، بیشتر از ۱۲ درصد افزایش داشته است.
در همین مدت، مقدار تولید شیر گاو، بیشتر از ۲ میلیون تن بود که نسبت به فصل بهار نزدیک به ۴ درصد کاسته شده است.
تعداد گوساله متولد شده در تابستان سال جاری، ۳۷۰ هزار رأس ارزیابی شده است.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، منظور از پرواربندی، چاق کردن گوسفند و کسب حداکثر اضافه وزن یا تولید لاشه برای تأمین گوشت است که در برگیرنده مزایای فراوان همچون پیشگیری از کشتار دام پیش از وزن مطلوب و حفظ مراتع با جلوگیری و کاهش فشار چرای دام است.
علاوه بر آن گوسفند حیوانی به نسبت خوش بنیه است که آب و هوای متغییر و خشک را تحمل می کند و با فقیرترین علوفه و غذاها راه رشد خویش را ادامه می دهد و در مقایسه با سایر دام ها به جیره کمتری احتیاج دارد و بیشتر غذایی را که دریافت می کند صرف تولید و رشد و نمو خود می کند.


منبع:

1400/07/28
10:11:24
5.0 / 5
896
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد