مشاور وزیر جهاد كشاورزی اعلام كرد:

توجه کامل به امنیت غذایی، برنامه جدید وزارت جهاد کشاورزی

توجه کامل به امنیت غذایی، برنامه جدید وزارت جهاد کشاورزی

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: اگر اقتدار غذایی در کنار اقتدار نظامی عملیاتی شود، امنیت غذایی ایجاد می شود و وزارت جهاد کشاورزی در برنامه جدید بعد کمی و کیفی امنیت غذایی را بطور کامل در نظر گرفته است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «هوشنگ محمدی» با اعلان اینکه در نظر است با همکاری کشاورزان محصولات ارگانیک و سالم در بالاترین حد کیفیت تولید و به دست مردم برسد، اضافه کرد: برنامه ریزی سفره معیشت مردم از وظایف وزارت جهاد کشاورزی است و موفقیت در توزیع هوشمندانه مرغ و تخم مرغ نشان دهنده این امر است.
مدیرکل هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی گفت: توزیع هوشمندانه سایر اقلام برای تنظیم بازار نیز باید در دستور کار قرار گیرد و این امر نیازمند تقویت باورهای مردم است.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، توزیع هوشمند روزانه ۳۰۰ تن مرغ منجمد و ۳۰۰ تن تخم مرغ با قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازاری توسط استارتاپ ها و کسب و کارهای دیجیتال درب منازل شهروندان تهرانی در مناطق ۲۲ گانه از ۲۲ آبان ماه آغاز شد و در این اقدام، هر کیلوگرم مرغ منجمد با قیمت مصوب ۲۰ هزارتومان و هر شانه ۳۰ تایی تخم مرغ با قیمت ۴۳ هزارتومان در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.
در این طرح شهروندان با بهره گیری از اپلیکیشن «بازرگام» محصول کیفی مورد نیاز خودرا از استارتاپ ها خریداری و درب منزل بدون پرداخت هزینه حمل و نقل تحویل گرفتند.
هدف از اجرای توزیع هوشمند مرغ منجمد و تخم مرغ توسط این شبکه، بازاررسانی و دسترسی مستقیم و بی واسطه شهروندان به کالاهای اساسی و محصولات تنظیم بازار و حذف دلالان و واسطه گران بوده است.
اکنون روزانه علاوه بر توزیع هوشمند مرغ منجمد و تخم مرغ، مرغ تازه گرم، برنج، روغن و شکر نیز عرضه می شود و مقرر است با ایجاد زیرساخت های مناسب تا آخر سال ۱۴۰۰ توزیع این اقلام در شبکه اینترنتی به ۲۵ مورد کالای اساسی برسد.

1400/10/27
22:36:00
5.0 / 5
935
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد