حجم آلودگی های شیمیایی از حد ایمن برای زمین فراتر رفته است

حجم آلودگی های شیمیایی از حد ایمن برای زمین فراتر رفته است

کارشناسان محیط زیست در یک مطالعه تازه هشدار دادند که سطح آلودگی های پلاستیکی و شیمیایی از حد ایمن برای کره زمین فراتر رفته است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، کارشناسان برای نخستین بار به این نتیجه رسیدند که سیل زباله های شیمیایی و پلاستیکی ساخته دست بشر در سراسر جهان به شکل گسترده ای از محدوده ایمن برای بشر و حتی سیاره زمین فراتر رفته است و ضرورت دارد که محدودیت هایی در روند تولید این مواد اعمال شود.
تخمین زده می شود که ۳۵۰ هزار ماده شیمیایی مختلف تولید شده در بازار وجود دارد و حجم زیادی از آنها روانه محیط زیست می شوند. تاثیراتی که امروز شاهد آن هستیم به اندازه کافی چشم گیر هستند که بر عملکردهای حیاتی سیاره زمین و سیستم های آن تاثیر بگذارد.
محققان سوئدی اظهار داشتند: مواد شیمیایی و پلاستیکی بر تنوع زیستی تاثیر می گذارند و فشار بیشتری را بر اکوسیستم هایی که قبل از این تحت فشار قرار داشتند، به وجود می آورد. آفت کش ها موجودات زنده را از بین می برند و موجودات زنده مواد پلاستیکی را می بلعند.
به گفته متخصصان، تعدادی از مواد شیمیایی با سیستم های هورمونی تداخل به وجود آورده و رشد، متابولیسم و ​​تولید مثل را در حیات وحش مختل می کند.
به گزارش فرانس ۲۴، در حالی که کوشش های بیشتری برای جلوگیری از انتشار این مواد در محیط زیست مورد نیاز است، کارشناسان حالا به دنبال راهکارهای جدی تر مانند اعمال محدودیت در سقف تولید این مواد هستند.1400/11/27
19:53:16
5.0 / 5
480
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد