بارش باران در اکثر مناطق کشور

بارش باران در اکثر مناطق کشور

به گزارش آبیاری رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور طی امروز و فردا اطلاع داد و شرایط آب و هوایی کشور طی روزهای آتی را شرح داد.صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آتی، اظهار داشت: امروز (جمعه ۱۳ اسفند ماه) در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، خراسان شمالی، تهران، البرز، شمال خراسان رضوی و برخی مناطق استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، قزوین، سمنان، مازندران، گلستان، بوشهر، نیمه غربی اصفهان و نیمه غربی فارس بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات به صورت برف رخ می دهد.

وی اضافه کرد: همینطور در بعضی مناطق زنجان، بوشهر، یزد، خراسان جنوبی، همدان، مرکزی، قم، گیلان، نیمه شرقی فارس، نیمه شرقی اصفهان، نیمه جنوبی خراسان رضوی، غرب کرمان و غرب هرمزگان بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

ضیاییان افزود: در روز شنبه ۱۴ اسفند ماه در بعضی مناطق کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و جنوب آذربایجان غربی بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت انتظار می رود.

ضیاییان اظهار داشت: در عین حال بعدازظهر یکشنبه ۱۵ اسفند ماه با ورود سامانه بارشی در بعضی مناطق غرب و شمال غرب کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد. یکشنبه در غرب، شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و زاگرس جنوبی و برخی مناطق مرکز و شمال شرق کشور و دوشنبه در بعضی مناطق شمال شرق کشور بارش پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز توده گرد و خاک که از عراق وارد کشور شده سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در غرب، جنوب غرب و بخش هایی از شمال غرب کشور می شود، اظهار داشت: همینطور امروز در نیمه شمالی کشور، سیستان و بلوچستان، کرمان و شمال فارس، شنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز، دوشنبه در غرب، جنوب غرب، مرکز شرق و جنوب شرق کشور و سه شنبه در مرکز شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می رود.

وی تصریح کرد: امروز و فردا در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد. همینطور امروز تا ظهر شنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج است.

ضیاییان درباره وضعیت آب و هوایی تهران هم اظهار داشت: امروز جمعه ۱۳ اسفند ماه هوای تهران نیمه ابری تا ابری همراه با گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید بوده و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۱۶ و ۱۲ درجه سانتی گراد است. شنبه ۱۴ اسفند ماه هم آسمان تهران قسمتی ابری همراه با وزش باد و در اواخر وقت وزش باد شدید پیشبینی می شود و بیشینه و کمینه دمای هوا هم ۱۴ و چهار درجه سانتی گراد خواهد بود.
1400/12/13
23:28:31
5.0 / 5
612
تگها: آب , كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد