وزیر جهاد كشاورزی:

65 درصد فروش تولیدات شرکتهای دانش بنیان در زمینه کشاورزی هدف گذاری شده است

65 درصد فروش تولیدات شرکتهای دانش بنیان در زمینه کشاورزی هدف گذاری شده است

به گزارش آبیاری ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: 65 درصد تولیدات حاصل از شرکتهای دانش بنیان در زمینه کشاورزی هدف گذاری شده است که امسال ماموریت سنگینی برای تحقق این هدف در کشور داریم.


سید جواد ساداتی نژاد روز جمعه در نشست با مدیران و فعالان ۸۱ شرکت فناور و دانش بنیان حوزه کشاورزی استان خراسان رضوی در مشهد اظهار داشت: توسعه فناوری و نوآوری در عرصه کشاورزی یک ضرورت است.
وی با اعلان اینکه باید کشاورزی اقتصادی را با بهره گیری از فناوری و دانش رایج دهیم، اظهار نمود: طبق دستور و نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری به نام "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" باید برای تحقق این امر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار نمود: بدین سبب هر گونه مجوز و هر حمایتی برای توسعه فناوری، دانش بنیان و موارد در رابطه با آن در تمام سطوح وزارتخانه انجام می شود.
وی با اعلان اینکه باید پوست اندازی در زمینه کشاورزی انجام گیرد، اضافه کرد: البته این کار خیلی مشکل و دشوار است، در این راستا سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید در حوزه تولید دانش فعالیت خودرا متمرکز کند و به هیچ وجه تولید مقاله در این سازمان مهم نیست بلکه تولید دانش جهت استفاده مهمست.
ساداتی نژاد اظهار داشت: این سازمان باید میان دانشگاه و مزرعه قرار گیرد و نقش انتقال دانش را دارد.
وی اظهار نمود: از ایرادات شرکتهای دانش بنیان این است که تصور می کنند کار به شکل مشارکتی باید صورت گیرد تا به نتیجه موثر برسد در غیر اینصورت موفق نخواهند شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اعلان اینکه ۸۵۰ هزار هکتار در استان زمین کشاورزی وجود دارد، اظهار داشت: ۴۳ هزار میلیاردریال ارزش سالانه تولیدات کشاورزی در استان است و ۱۸.۵ درصد اشتغال مستقیم خراسان رضوی در زمینه کشاورزی است.
محمدرضا اورانی اضافه کرد: خراسان رضوی دارای ۴۸ هزار کیلومتر کانال و نهر سنتی است که ۲۳ هزار کیلومتر آن ساماندهی شده و از مجموع هفت هزار قنات استان نیز به طول ۶۳ هزار کیلومتر به میزان پنج هزار کیلومتر آن مرمت شده است.
وی با اعلان اینکه ۱۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی استان مستعد اجرای سامانه های آبیاری است، اضافه کرد: ۳۵ درصد آن تا حالا تکمیل و میزبان این سامانه ها است و هم اکنون ۲۳ درصد زمینهای کشاورزی استان دارای سند است.
ساداتی نژاد بعد از این جلسه از نمایشگاه شرکتهای دانش بنیان حوزه کشاورزی بازدید کرد.
وزیر جهاد کشاورزی در مسافرت ۲ روزه هیات دولت به خراسان رضوی به شهرستانهای نیشابور، داورزن، سبزوار و ششتمد سفر و از شرکت کشت و صنعت جوین بازدید نمود و در شوراهای ادارای شهرستانهای مذکور شرکت کرد.
رییس جمهور و برخی از اعضای هیات دولت روز چهارشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در اولین سفر استانی خود در سال جدید وارد استان خراسان رضوی شدند.
رییس جمهور را در این سفر وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، نفت، صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و راه و شهرسازی و نیز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری همراهی می کنند.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی قبل از این به ۱۷ استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.منبع:

1401/01/13
20:12:46
5.0 / 5
692
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد