جنگجویان بی صدای مقابله با تغییرات آب وهوایی

جنگجویان بی صدای مقابله با تغییرات آب وهوایی

آبیاری: خراسان رضوی یک محقق جوان بریتانیایی شبکه های پنهان و زیرزمینی قارچ ها را بررسی نموده که بی صدا به گیاهان و درختان کمک می کنند تا کربن را از بین ببرند و با تغییرات آب وهوایی مقابله کنند.به گزارش یوزروال، جنگلها محل زندگی میلیاردها موجود زنده است که تعدادی از آنها کوچک تر از آن هستند که با چشم غیرمسلح دیده شوند. جالب اینجاست که بدانیم اینگونه های در مقیاس کوچک بیش از آنچه که بیشتر ما تصور می نماییم، به سیاره ما کمک می کنند.

ما می دانیم که جنگلها نقش مهمی در مقابله با گرمایش جهانی ایفا و به عنوان مخزن کربن عمل می کنند اما آنچه کمتر شناخته شده این است که چگونه ارگانیسم های کوچکی که در خاک زندگی می کنند، به جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کنند.

درختان جنگل هنگام فتوسنتز دی اکسید کربن را از جو جذب و سپس برگ های آنها با انرژی خورشید، دی اکسید کربن را به اکسیژن و قند تبدیل می کنند. طی این پروسه و با رشد یک درخت کربن قسمتی از زیست توده چوبی آن می شود.

این گونه است که درختان بطور طبیعی با اثر گلخانه ای گرمایش سیاره مبارزه می کنند. تخمین زده می شود که جنگل های بارانی آمازون در ۲۰ سال قبل ۱.۷ میلیارد تن دی اکسید کربن جذب کرده اند اما درختان در این ماجرا تنها نیستند و با جامعه وسیعی از قارچ ها در مقیاس میکرو همکاری می کنند و کارشان را انجام می دهند.

یک مطالعه پژوهشگران کالج امپریال لندن در سال ۲۰۱۶ نشان داد یک نوع خاص(قارچ های اکتومیکوریزا) درختان را قادر می سازد دی اکسید کربن را سریع تر جذب کنند که از این پروسه به عنوان اثر لقاح دی اکسید کربن یاد می شود.

این مقاله برنده جایزه از زارا حوسان(Zara Hussan) شده است.

منبع:

1401/03/30
09:15:37
5.0 / 5
767
تگها: آب , جنگل , درخت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد