هوا گرم تر می شود

هوا گرم تر می شود

به گزارش آبیاری، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح وضعیت آب و هوای استانهای کشور طی روزهای آتی از افزایش تدریجی دما و گرد و خاک طی روزهای آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت آب و هوای کشوراظهارکرد: برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز در شمال استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد ریزش تگرگ پیشبینی می شود. روزهای جمعه و شنبه ( ۳ و ۴ تیر) در مناطق ذکر شده و بخش هایی از ارتفاعات البرز مرکزی و یکشنبه(۵ تیر) در شمال غرب کشور رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود.

وی افزود: طی سه روز آینده ( ۳تیرتا ۵تیر) در بخش هایی از سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

ضیاییان اضافه کرد: امروز (۲ تیر) گردوخاک انتقالی از کشورهای همسایه غربی باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در نوار غربی و جنوب کشور، به تدریج بخش هایی از مرکز و استانهای واقع بر دامنه های البرز خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، افزود: امروز(۲تیر) در استانهای ساحلی دریای خزر، بخش هایی از مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می رود. این شرایط شنبه (۴ تیر) در نواحی شرق و شمال شرق حاکم خواهد بود علاوه بر این شنبه مجدد با شکل گیری توده گردوخاک روی کشورهای عراق و سوریه و انتقال آن به نوار غربی کشور برای این نواحی کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به این که امروز(۲تیر) در بخش هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش محسوس دما رخ خواهد داد، تصریح کرد: از شنبه تا دوشنبه (۴ تا ۶تیر) در غالب نقاط کشور روند تدریجی افزایش دما انتظار می رود.

به گفته ضیاییان امروز دریای خزر و طی دو روز آینده دریای عمان و تنگه هرمز مواج خواهند بود و این شرایط شنبه (۴تیر) برای شرق دریای عمان و مرکز خلیج فارس انتظار می رود. یکشنبه (۵تیر) شرق دریای عمان و به تدریج نیمه غربی خلیج فارس و دوشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج پیشبینی می شوند.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درمورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۳تیر) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۴تیر) صاف و در بعضی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در خاتمه تصریح کرد: طی امروز و فردا (۱ و ۲ تیر) اهواز با دمای ۴۳ و ۴۵ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۱۲ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند. 


منبع:

1401/04/02
11:15:44
5.0 / 5
577
تگها: آب , كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد