دریاچه آهنک پاک می شود

دریاچه آهنک پاک می شود

به گزارش آبیاری معاون گردشگری استان تهران از پاکسازی عمق دریاچه «آهنک» فیروزکوه از زباله با همکاری و مشارکت تعدادی از غواصان اطلاع داد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، علی رفیعی اظهار داشت: برای اولین بار در تهران با هدف توسعه و ترویج گردشگری پایدار با شعار حفظ طبیعت برای آیندگان، یک دریاچه طبیعی از زباله پاک می شود.
معاون گردشگری تهران با بیان اینکه پاکسازی دریاچه باعث حفظ موجودات جانوری و گیاهی این جاذبه طبیعی می شود، اضافه کرد: پاکسازی دریاچه آهنگ از زباله به صورت داوطلبانه توسط غواصان صورت خواهد گرفت که حتما در حفظ و حیات آن مؤثر است.
محمد حیدری منش ـ فرماندار فیروزکوه ـ هم اظهار داشت: در سالهای اخیر ساماندهی نامناسب گردشگری و حضور بی ضابطه برخی افراد که در حفظ محیط زیست اهتمام نداشتند سبب شد زیست بوم این دریاچه به خوبی صیانت نشود.
فرماندار فیروزکوه با بیان پشتیبانی از ایده و طرح هایی که به حفظ و نگهداشت جاذبه ها طبیعی این شهرستان برای حضور گردشگران کمک نماید، از بانیان این اقدام قدردانی کرد.
علی شادلو ـ سرپرست تیم اجرایی پاکسازی دریاچه آهنک و مدرس گردشگری ـ هم اظهار داشت: دریاچه آهنک یک اثر طبیعی بی نظیر است که قابلیت ثبت در لیست میراث طبیعی را دارد.
او با بیان اینکه از درآمد توسعه اکوتوریسم و گردشگری پایدار میتوان بودجه های حفاظتی این دریاچه را تأمین کرد، اضافه کرد: منطقه فیروزکوه از نظر زمین گردشگری ظرفیت بالایی دارد و در شهرستانی که اساس توسعه آن گردشگری قابلیت تبدیل به ژئوپارک را هم دارد.
پاکسازی این دریاچه یک شنبه ۲۶ تیرماه انجام می شود.1401/04/26
10:23:35
5.0 / 5
485
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد