رییس سازمان محیط زیست:

بدنبال توسعه صنایع در اطراف اراک نباشید

بدنبال توسعه صنایع در اطراف اراک نباشید

آبیاری: مرکزی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تکیه بر این که به دنبال توسعه صنایع در اطراف شهر اراک نباشید، اظهار داشت: باید حتما به سمت صنایع دانش بنیان حرکت کرد.


علی سلاجقه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ در شورای اداری استان مرکزی، اظهار نمود: در استان مرکزی صنعت و محیط زیست در هم تنیده شده است و آلودگی ها به چشم مردم می رود، صنایع باید بخشی از درآمدها را صرف حل مشکلات زیست محیطی کنند و استان هم روی این درآمد حساب باز نکند.
وی افزود: امروز از منطقه باغ خلج و چشمه موشک بازدید داشتیم، در شان انقلاب نیست که شاهد چنین لکه هایی در شهر باشیم چونکه با وضعیت اعتیاد و مشکلات جدی روبرو هستند.
سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هم اظهار نمود: سطح اراضی کشاورزی استان مرکزی بالغ بر ۶۷۵ هزار هکتار و مجموع کل تولیدات استان سه میلیون تن در سال است و ارزش این تولیدات به ۲۴ هزار میلیارد تومان می رسد.
وی ضمن اشاره به این که استان مرکزی دارای ۹۴ هزار تولید کننده کشاورزی است، اظهار داشت: سهم اشتغال در بخش کشاورزی ۱۷ درصد بوده و استان در بخش های گل و گیاه زینتی، انار و لوبیا دارای رتبه های ملی است.
وی ضمن اشاره به تخصیص ۲ هزار ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش کشاورزی برای استان، این اعتبارات را شامل ۷۵۴ میلیارد تومان در بخش آبیاری نوین و تجهیز و نوسازی اراضی و راه اندازی کانال آبیاری، ۴۶۵ میلیارد تومان برای آبخیزداری و مهار بیابان زایی و ۱۰۰ میلیارد تومان ویژه صدور اسناد اراضی دانست.
ساداتی نژاد افزود: در حوزه راه اندازی و مرمت راهها و کمک به عشایر، دامپروری و آب شرب ۲۷۰ میلیارد تومان، لایه روبی قنوات ۲۵۰ میلیارد تومان، توسعه باغداری در اراضی شیب دار، کشت گیاهان دارویی ۱۸۵ میلیارد تومان، ایجاد زیرساخت مجتمع و شهرک های گلخانه ای ۵۰ میلیارد تومان، بهسازی و مرمت قرنطینه دامپزشکی ۲۵ میلیارد تومان، پشتیبانی از تولیدات دامی ۲۲ میلیارد تومان و پشتیبانی از آبزی پروری و ماهیان زینتی ۳۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.
وی ضمن اشاره به توافق منعقد شده با کارخانه کمباین سازی ایران در خصوص نوسازی کمباین های فرسوده با کمک شرکت و تسهیلات، اظهار داشت: با عنایت به این که نماینده ویژه رئیس جمهوری در شهرستان تفرش و دلیجان بودم، در بازدید از این دو شهرستان مبحث ساخت بیمارستان جایگزین در محلات با کمک خیران، مطالبه حقابه سدهای ۱۵ خرداد و کوچری، صدور مجوز دندانپزشکی برای دانشکده پیراپزشکی محلات، ایجاد کمربندی شرقی دلیجان به جاده زیرآب، افزایش سهمیه مسکن در دلیجان، ایجاد مرکز رشد در دلیجان و ساخت باند دوم جاده نراق به مشهد اردهال مطرح و مورد مطالبه قرار گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: سه هزار میلیارد تومان اعتبار در مسافرت رئیس جمهور به استان مرکزی برای پرداخت تسهیلات در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی در نظر گرفته شد.1401/05/01
10:48:09
5.0 / 5
581
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد