مرغ در بازار ۵۰ هزار تومان، در رسانه های منتقد دولت ۱۰۰ هزار تومان

مرغ در بازار ۵۰ هزار تومان، در رسانه های منتقد دولت ۱۰۰ هزار تومان

آبیاری: از سه ماه پیش با حذف ارز 4200 تومانی، رسانه های منتقد دولت وعده افزایش قیمت مرغ به 100 هزار تومان در «آینده ای نزدیک» را می دادند اما مرغ همچنان 50 هزار تومان است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، تعدادی از رسانه های منتقد دولت در سه ماه گذشته تلاش نموده اند قیمت های کاذب را در اذهان مردم جا انداخته و واقعیات اقتصادی بازار را وارونه جلوه دهند. اخیر برخی رسانه ها قیمت مرغ را ۱۰۰ هزار تومان اعلام نموده اند که با واقعیت بازار کاملا در تضاد است.


برخی رسانه های اصلاح طلب نیز با تیترسازی درباره قطعات خاص مرغ، تلاش کردند مرغ ۱۰۰ هزار تومانی را جا بیندازند.
البته علاقه رسانه های اصلاح طلب به مرغ ۱۰۰ هزار تومانی مسبوق به سابقه است و سال قبل در آستانه تشکیل دولت رئیسی نیز این رسانه ها وعده مرغ ۱۰۰ هزار تومانی را به مردم می دادند.این در حالی است که محمد یوسفی رییس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی در واکنش به شایعه رسانه های منتقد دولت درباره مرغ ۱۰۰ هزار تومانی اظهار داشت: این دسته اخبار در حد شایعه است و اصلا اخبار موثق و معتبری نیست و موضوع کمبود نهاده های دامی هم که به این مساله ارتباط داده شده و مشکل روز گذشته امروز این صنف نیست. هرچند کمبود نهاده های دامی طی سال های اخیر برای صنعت دام و طیور کشور مشکلات اساسی به وجود آورده است.
اما سایت ایلنا، امروز بعد از اخبار مختلف در سه ماه اخیر درباره افزایش قیمت مرغ به ۱۰۰ هزار تومان در آینده نزدیک، در مطلبی اعلام نموده که قیمت مرغ در بازار ۵۰ هزار تومان است و به نقل از مقامات صنفی آورده که هر روز قیمت مرغ درحال ارزان شدن است.
مشخص است که جریان سازی رسانه های منتقد دولت در سه ماه اخیر بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، برای سیاهنمایی درباره آینده قیمت ها و تکرار ادعاهای نادرست همچون سه رقمی شدن تورم به نتیجه نرسیده است.

1401/05/12
10:16:28
5.0 / 5
651
تگها: سایت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد