هشدار هواشناسی تهران نسبت به وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق

هشدار هواشناسی تهران نسبت به وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق

آبیاری: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید خصوصاً در نیمه غربی و جنوبی استان، رگبار و رعدوبرق در ارتفاعات استان خصوصاً در ارتفاعات شرقی و فیروزکوه در روز پنج شنبه ( 24 شهریورماه) هشدار صادر کرد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید خصوصاً در نیمه غربی و جنوبی استان، رگبار و رعدوبرق در ارتفاعات استان خصوصاً در ارتفاعات شرقی و فیروزکوه در روز پنج شنبه ( ۲۴ شهریورماه) آگاهی داد.

بر اثر این مخاطرات، احتمال سقوط اجسام، خیزش موقت گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال لطمه به سازه های موقت، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و احتمال صاعقه پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی مستحکم سازی سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده، احتیاط در تردد برای افراد دارای بیماری تنفسی، احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم تردد در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و احتیاط در کارهای کوهنوردی را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/06/25
08:33:58
5.0 / 5
631
تگها: آب , درخت , سفر , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد