وزش باد شدید در جنوب و غرب تهران

وزش باد شدید در جنوب و غرب تهران

آبیاری: آبیاری: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان، افزایش ابرناکی و وزش باد در ارتفاعات، خیزش گرد وخاک در جنوب و غرب استان و کاهش دما تا پنجشنبه پیش بینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی و تحلیل داده ها، نقشه ها و الگوهای پیش یابی هواشناسی، نشانگر جو پایدار بر روی استان است. عبور موجی در تراز میانی جو از نوار شمالی کشور سبب افزایش ابرناکی و وزش باد در ارتفاعات استان می شود.

با توجه به نفوذ توده گرد و خاک به مرکز کشور طی امروز (۲۴ مهرماه) در مناطق پر تردد شهری، گاهی همراه با غبار محلی، کاهش کیفیت هوا و دید افقی و برای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه( ۲۵، ۲۶ و ۲۷مهرماه) در ساعات پس از ظهر افزایش سرعت باد خصوصاً در مناطق جنوب و غرب استان موجب خیزش موقت گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

در ارتفاعات استان در ساعات پس از ظهر و اوایل شب روزهای سه شنبه و چهارشنبه خصوصاً ارتفاعات فیروزکوه و آبعلی افزایش ابرناکی با احتمال بارش های پراکنده برف و باران پیش بینی می شود.

از امروز تا روز پنجشنبه( ۲۴ تا۲۸ مهرماه) روند کاهش نسبی و از پنجشنبه روند افزایش تدریجی دما وجود خواهد داشت.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۲۵ مهرماه) قسمتی ابری و در پس از ظهر وزش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۲۶ مهرماه) کمی ابری تا قسمتی ابری و در پس از ظهر وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1401/07/25
10:00:36
5.0 / 5
508
تگها: آب , كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد