مدیركل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی خبرداد

تدقیق حریم پارک ملی دریاچه ارومیه بعد از ۴۷ سال

تدقیق حریم پارک ملی دریاچه ارومیه بعد از ۴۷ سال

آبیاری: به گزارش آبیاری، آذربایجان غربی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: تدقیق حریم و مرز پارک ملی دریاچه ارومیه بعد از ۴۷ سال عملیاتی می شود.


سعید شهند در جلسه تدقیق و تعیین تکلیف حریم و مرز پارک ملی دریاچه ارومیه با مهم و ضروری برشمردن این اقدام اظهار داشت: محافظت از پارک ملی دریاچه ارومیه با تعیین مرز و حریم آن به شکل دقیق تر و بهینه تر باعث حفاظت موثر تر از اراضی ملی واقع در این پارک ملی خواهد شد و مسیر انجام عملیات حدنگاری اراضی را در این محدوده تسهیل می کند.
وی ضمن اشاره به مواد قانونی موجود در این حوزه اضافه کرد: مستند قانونی این اقدام بند ج ماده ۲ قانون اراضی اراضی مستحدث و ساحلی مصوب سال ۱۳۵۴ است که در آن عرض حریم دریاچه ارومیه ۶۰متر از آخرین نقطه پیشرفتگی آب در سال ۱۳۵۳ تعریف شده است و سازمان جنگل ها و مراتع کشور (اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ) مکلف است حریم دریاچه ارومیه را بر این اساس شناسایی، تعیین و میله گذاری نماید.
به گزارش آبیاری به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، این اولین دفعه است که بعد از ۴۷ سال در مورد تدقیق و تعیین حریم و مرز پارک ملی دریاچه ارومیه اقدامی عملی و اجرایی صورت می گیرد.
منبع:

1401/11/16
18:26:01
5.0 / 5
675
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد