ادامه حریق تالاب میقان

ادامه حریق تالاب میقان

به گزارش آبیاری، مرکزی رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: حریق تالاب میقان اراک که در سه جبهه رخ داده بود، در دو جبهه همچنان ادامه دارد.


سیاوش آقاخانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور در منطقه درگیر حریق تالاب میقان اراک از شروع زمان وقوع حریق بیان کرد: حریق به وجود آمده در تالاب میقان اراک در سه جبهه منطقه هم جهت با باد غالب درحال حرکت است.
وی با اعلان اینکه آتش در محدوده حاشیه پایین دست روستای مبارک آباد و نزدیک باند فرودگاه اراک به وجود آمده است، اضافه کرد: خوشبختانه جبهه اول حریق توسط آتش نشانان آتش نشانی اراک مهار شده است، اما در جبهه های دوم و سوم که نزدیک فرودگاه و روستای مبارک آباد است همچنان شاهد سوختن منطقه هستیم.
این فعال محیط زیست در استان مرکزی اشاره کرد: هم اکنون بلدوزر چرخ زنجیری وارد منطقه شده است تا با ایجاد آتش بُر، اقدام برای جلوگیری از افزایش محدوده آتش صورت گیرد، البته نکته امید بخش اینجاست که آتش به هیچ عنوان روستای مبارک آباد را تهدید نمی کند و جای نگرانی برای روستاییان نیست و فقط محدوده نیزارها درحال سوختن است.
وی با اشاره به این که در صورت تغییر جهت وزش باد، احتمال حرکت دود ناشی از حریق به سمت شهر اراک و اطراف وجود دارد، اظهار داشت: تنها نگرانی در وضعیت فعلی تغییر جهت باد به سمت اراک است، هرچند باید مردم توجه داشته باشند که در منزل بمانند.
آقاخانی اشاره کرد: هم اکنون تمامی نیروها و آتش نشانان مشغول اطفای حریق هستند، اما فعلا حریق در محدوده بین ۵ تا ۱۰ هکتاری از تالاب برآورد شده است و خوشبختانه محدوده پشتی حریق، دریاچه و منطقه آبی تالاب است که امیدواریم حریق توسط باد به این سمت هدایت شود و قسمتی از آتش به این صورت تحت کنترل درآید.
وی اشاره کرد: در وضعیت فعلی با توجه به این که حریق در شب رخ داده است، منطقه حریق شناخته نشده و منطقه گل آلود است. سفارش می شود که افرادی که به منطقه شناخت ندارند و فاقد تجهیزات لازم هستند یا فعالین محیط زیست به هیچ عنوان وارد تالاب نشوند.1402/02/03
10:43:24
5.0 / 5
425
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد