قدرت کلاغ ها در تشخیص چهره انسان

قدرت کلاغ ها در تشخیص چهره انسان

آبیاری: آبیاری: کلاغ ها موجودات بسیار باهوشی هستند که توانایی تشخیص چهره انسان ها را دارند و برای کسانی که به آنها غذا می دهند، هدایایی مانند دکمه، سوزن و... می آورند ولی علاقه کلاغ ها به اشیای براق بیش از افسانه ها سرچشمه می گیرد تا واقعی.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا کلاغ پرنده ای است که به راسته گنجشک سانان متعلق می باشد. با وجود انجام نشدن تحقیقات آماری در رابطه با پرندگان شهرهایی مانند تهران و نبود آمار دقیقی از جمعیت گونه های مختلف پرندگان اما افزایش گونه های پرندگان طی ۱۰ سال گذشته در شهرهایی مانند تهران قابل چشم پوشی نیست. فقدان دشمن طبیعی در شهر می تواند از مهم ترین علل این وضعیت باشد. در شرایط طبیعی با کاهش قدرت جسمی کلاغ ها به دلیل فقدان تغذیه کافی، پرندگان شکاری آنها را شکار می کنند اما در شهرهایی مثل پایتخت دشمنی برای کلاغ ها وجود ندارد.کلاغ ها همه چیز خوار هستند. در شرایط کلی وقتی پرندگان نتوانند در طبیعت غذای مورد نیاز خویش را تأمین کنند، ضعیف می شوند و از بین می روند ولی در پارک ها کلاغ های پیری را می بینیم که نمی توانند پرواز کنند و راه می روند ولی کماکان زنده هستند چون یا مردم به آنها غذا می دهند و یا کلاغ ها به زباله ها و پسماندهای غذایی دسترسی دارند و این اتفاقی است که سبب افزایش جمعیت کلاغ های پیر در تهران و تمام شهر های بزرگ می شود.

تغییر در جمعیت جانداران می تواند تبعاتی را برای محیط زیست به دنبال داشته باشد. وقتی تعداد کلاغ ها و جانوران دیگر زیاد می شوند، تعادل اکولوژیک به هم می خورد و بر زندگی دیگر جانداران هم تأثیر می گذارد. در صورت افزایش قیمت کلاغ ها، آنها می توانند به جایگاه های لانه گزینی سایر پرندگان تعرض کنند و یا رقیب تغذیه آنان شوند.یکی دیگر از خصوصیت های کلاغ ها اینست که آنها مدت طولانی با والدینشان زندگی می کنند. کلاغ های جوان می توانند به والدینشان برای بزرگ کردن جوجه کلاغ ها کمک کنند. اغلب دارای پیوندهای محکم خانوادگی هستند. هم جنس نر و هم جنس ماده برای ساخت لانه و بزرگ کردن جوجه ها مشارکت می کنند. یکی دیگر از خصوصیت های کلاغ ها برگزاری مراسم خاکسپاری برای همنوعانشان است.

کلاغ ها قدرت تشخیص چهره دارند می توانند چهره انسان ها را به یاد بیاورند. کلاغ ها به موجوداتی که با آنها دوستی کند، هدیه می دهند. در افسانه ها گفته می شود که آنها سارقان اجناس براق هستند؛ موضوعی که ثابت نشده است.کلاغ ها موجوداتی با زندگی اجتماعی هستند. وقتی جوجه کلاغی از درخت به پایین می افتد، کلاغ ها به دلیل اجتماعی بودن با قارقار و سر و صدا همدیگر را آگاه می کنند تا با کمک هم مشکل را حل کنند ازاین رو نباید به آن محل نزدیک شویم. آنها همینطور برای مراقبت از قلمروشان با هم متحد می شوند و در پروازهای گروهی و تهاجمی و گاهی با تشکیل سرو صدا حیواناتی که مهاجم یا شکارچی هستند را تعقیب می کنند و آنها را فراری می دهند.کلاغ ها در میان پرندگان بالاترین رده هوشمندی را دارند. علت اصلی حمله کلاغ به انسان از بین رفتن زیستگاه هایشان و دفاع از همنوع خود است. در نتیجه دفاع از همنوع و نجات دادن او از هوشمندی آنها سرچشمه می گیرد. بعنوان نمونه اگر انسان ها، کلاغ مریض یا زخمی را در دست بگیرند، لاشه کلاغی در راه حرکتی آنها باشد یا جوجه کلاغی فاقد توان پرواز در اطراف آنها باشد، خوی وحشی گری پیدا می کنند و با حمله به انسان و نوک زدن به سرش سبب صدمه به او می شوند.

زیستگاه های طبیعی کلاغ ها در شهرها یعنی باغ ها، خانه های ویلایی و پارک های قدیمی و بزرگ که دارای درختان بلند و کهن بوده اند یا از بین رفته یا درختان شان را قطع کرده اند. بنابراین کلاغ ها در مناطق عمومی شهر لانه سازی می کنند که جای مناسبی برای آنها نیست. با لانه سازی در اماکن پر رفت و آمد، احتمال دیده شدن جوجه کلاغ، کلاغ زخمی و لاشه شان در این اماکن وجود دارد ازاین رو تلاقی بین کلاغ و انسان درحال تشدید است البته کلاغ از ابتدا خوی مهاجم نداشته است و هنوز هم ندارد. موجود بسیار باهوشی است و با نزدیک شدن انسان به او به سرعت فرار می کند مگر در بعضی پارک ها که عادت دریافت غذا از انسان را پیدا کرده است البته در این مورد هم اجازه نزدیک شدن بسیار را نمی دهد و ترجیح بر حفظ فاصله امن خود دارد چونکه خویش را در مقابل انسان صدمه پذیر می داند.

آموزش های شهروندی، راهکار کاهش تعارض انسان ها و کلاغ هاست تا آگاهی آنها نسبت به این مورد بالا رود. بعنوان نمونه اگر با لاشه کلاغ روبه رو شدیم به مسؤلان پارک یا شهرداری ها خبر دهیم. در صورت مواجهه با کلاغ زخمی به فردی کاربلد با پوشش مناسب خبر دهیم تا به آن رسیدگی کند. اگر با جوجه کلاغی که بر زمین افتاده روبه رو شدیم، اصلا به آن نزدیک نشویم.
1402/04/30
11:32:47
5.0 / 5
322
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد