ادامه هوای گرم تهران طی 5 روز آینده

ادامه هوای گرم تهران طی 5 روز آینده

آبیاری: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران امروز و فردا (2 و 3 مردادماه) در ساعات پس از ظهر تا شب در ارتفاعات استان افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. طی پنج روز آینده نیز ادامه نسبی هوای گرم پیش بینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا برمبنای نقشه های پیش یابی و تحلیل برونداد الگوهای پیش بینی عددی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود که در بعضی ساعات خصوصاً ساعات عصر و شب دوشنبه تا چهارشنبه (۲ تا ۴ مردادماه) در بیشتر نواحی استان با وزش باد نسبتا شدید، در ارتفاعات و نیمه جنوبی وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در نواحی مستعد با خیزش موقت گردوخاک کاهش کیفیت هوا و کاهش دید هم راه است.

لازم به ذکر است امروز و فردا در ساعات پس از ظهر تا شب در ارتفاعات استان افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

طی پنج روز آینده ادامه نسبی هوای گرم پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین و فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده اند.

آسمان تهران فردا (۳ مردادماه) صاف تا قسمتی ابری، در پس از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۴ مردادماه) صاف تا کمی ابری، از بعداز ظهر افزایش باد، گاهی وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: دوشنبه تا پنجشنبه (۲ تا ۵ مردادماه) خیزش موقت گردوخاک، گاهی انتقال گرد و غبار از استانهای مجاور، افزایش ذرات آلاینده هوا، کاهش کیفیت هوا، گاهی کاهش دید خصوصاً در نیمه جنوبی و نواحی غرب استان، در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و احتمال وزش خیلی شدید موقتی خصوصاً در بازه زمانی بعدازظهر تا شب پیش بینی می شود.

این وضعیت جوی در نیمه جنوبی و غربی استان در بعضی ساعت ها خیزش و گسترش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش موقتی دید، امکان خسارت به تجهیزات حساس به گرد و خاک، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع، احتمال خسارت به سازه های سست و موقت مانند داربست ها و پوشش گلخانه ها، و احتمال لطمه به درختان فرسوده و کهنسال و نهال ها را در پی دارد و در ارتفاعات خصوصاً ارتفاعات شمال شرق سبب افزایش ابر، وزش باد شدید موقتی، رگبار پراکنده باران با احتمال رعدوبرق و احتمال جاری شدن روان آب می شود.

در این شرایط جوی پرهیز از تردد غیر ضروری خصوصاً برای کودکان و سالخوردگان و افراد دارای بیماریهای قلبی و تنفسی، صیانت از تجهیزات حساس به گرد وخاک، اطمینان از استواری سازه های موقت و ضعیف، پرهیز از کار در ارتفاعات و روی داربست ها، احتیاط در ترددهای جاده ای، احتیاط در عملیات عمرانی، پرهیز از پارک خودرو در کنار درختان و داربست ها و دیگر سازه های موقت، عدم سم پاشی و محلول پاشی در باغ ها و مزارع همین طور اجتناب از اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در جابجایی عشایر و کارهای کوهنوردی و آمادگی دستگاه های امدادی و اجرائی سفارش می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1402/05/03
08:18:59
5.0 / 5
292
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد