ماهی محبوب انگلیسی ها رو به انقراض است

ماهی محبوب انگلیسی ها رو به انقراض است

ماهی روغنی (كاد) امكان دارد به علت گرمایش جهانی كه ادامه حیات این ماهیِ آب سرد را به خطر انداخته، از سفره انگلیسی ها حذف شود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، به قول کارشناسان زیست محیطی، آب دریاهای اطرافِ انگلیس در حال گرم شدن است.

شاه ماهی قرمز، ماهی حلوای «دوور»، ماهی پشت طلایی و ماهی حلوای لیمویی که همگی در آب های گرم رشد و نمو می کنند، الان هم در تورهای ماهیگیری به تعداد بیشتری دیده می شوند و با ادامه این روند گرمایشی، خوراک سنتی ماهی کاد و سیب زمینی امکان دارد جای خویش را به ماهی های آب های گرم تر بدهد.

همینطور دانشمندانی که تغییرات ذخایر آبزیان را در دهه های آینده بررسی می کنند، می گویند امکان دارد طرفداران ماهی مجبور شوند رژیم غذایی شان را تغییر دهند تا به حفظ حیات ماهی های آب سرد مثل کاد، ماهی تارک، و ماهی شعاع باله کمک کنند.

تحقیقات نشان می دهد که آب دریای سلت، کانال مانش و دریای شمال در ۴۵ سال قبل به نحو قابل ملاحظه ای گرم شده و با ادامه تغییرات اقلیمی، انتظار می رود دمای این آب ها باز هم افزایش یابد.

دکتر کاترین مالتبی، دانشمند کارشناس تغییرات اقلیمی دریایی در سیفاس و نویسنده اصلی این تحقیق اظهار داشت: نتایج نشان داده است که تغییرات اقلیمی در آینده هم بر ذخایر آبزیان این دریاها اثر خواهد گذاشت، هم ریسک ها و هم فرصت هایی به وجود خواهد آورد که ماهیگیران باید خویش را با آنها سازگار کنند.

محققان آزمایشگاه دریایی پلیموت پیشتر اخطار داده بودند که شمار ماهیان بزرگ در دریای شمال امکان دارد بر اثر گرم شدن آب تا ۶۰ درصد کاهش پیدا کند.
دریای شمال با سرعتی دو برابر اقیانوس های جهان در حال گرم شدن است. این گرمایش سال قبل رکورد تازه ای به جا گذاشت. طی ۴۵ سال گذشته، دمای آب های دریای شمال ۱.۶۷ درجه سانتیگراد بالا رفته است.

به تخمین اداره هواشناسی، دریای شمال، کانال مانش، و دریاهای ایرلند و سلت تا آخر این قرن ۳ درجه گرم تر خواهند شد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این تحقیق جدید که در مجله «اکولوژی کاربردی» انتشار یافته، اشاره می کند که برای کاهش تأثیر گرمایش جهانی بر آبزیان، مدیریت انعطاف پذیرتر در صنعت شیلات لازم است.
منبع:

1399/05/28
10:18:07
5.0 / 5
1853
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد