فاصله عجیب قیمت گوشت با دام زنده

فاصله عجیب قیمت گوشت با دام زنده

به گزارش آبیاری، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت هر کیلو گوسفند زنده را اعلام نمود.


به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در برنامه ای رادیویی اعلام نمود: قیمت گوسفند زنده در شهرستان ها ۱۹۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است، اما در تهران این رقم بیشتر از اینست و با عنایت به افزایش مصرف گوشت در زمستان اگر میزان نیاز بازار تأمین نشود قیمت افزایش خواهد یافت و امیدواریم با تزریق به اندازه کافی گوشت در بازار قیمت گوشت برای مصرف کننده به ثبات برسد.
با برنامه ریزی انجام شده گوشت قرمز وارداتی توسط شبکه کسبه امین که با بنر مشخص شده اند توزیع می شود و علاوه بر گوشت وارداتی گوشت داخلی هم عرضه می شود ما از دو سکوی امین آباد و تره بار پیروزی به مقدار کافی گوشت قرمز عرضه می نماییم روزانه دو تریلی در امین آباد و سه تریلی در پیروزی تخلیه می شود که در سطح شهر توزیع می شوند.
وی اظهار داشت: با ورود به فصل سرما مصرف پروتئین و گوشت قرمز بالا می رود دولت باید تدابیری انجام دهد که با واردات تولید داخل بازار را به ثبات برساند. هر چند قیمت گوشت گوسفند تنظیم بازاری حدود ۳۶۰ تا ۳۸۰ هزار تومان است اما قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی در قصابی ها حدود ۴۵۰ تا ۴۸۰ هزار تومان است.
همینطور احمد مقدسی رئیس اتحادیه گاوداران کشور هم در مورد قیمت گوشت گوساله اظهار داشت: به طور عمده گوساله هلشتاین به صورت زنده کیلویی ۲۰۰ هزار تومان عرضه می شود که وزن لاشه آن بدون استخوان ۴۶۰ هزار تومان و بدون قلوه گاه حداکثر باید ۴۷۵ هزار تومان باشد در حالیکه قیمت در بازار ۶۱۷ هزار تومان است و این فاصله قیمتی با عرضه گوشت وارداتی باید کاهش پیدا کند البته باید دقت نماییم واردات گوشت خارجی نباید تولید داخل را لطمه بزند.
مقدسی اظهار داشت: به ازای هر دام وارداتی، ۲ دام داخلی بزرگ به کشتارگاه می رود و ۱۰ گوسفند از چرخه تولید حذف می شود. ازاین رو واردات باید بگونه ای باشد که تولید داخل آسیب نبیند.
وی تصریح کرد: عرضه نهاده های دامی نسبت به ماه های قبل بهتر شده در زمینه تأمین کنجاله سویا که در بازار آزاد تا کیلویی ۴۰ هزار تومان هم بالا رفته بود به ۳۵ هزار تومان کاسته شده در زمینه جو و ذرت مشکلی وجود ندارد. ما در زمینه خوراک دام ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن کمبود داریم که با روند واردات امیدواریم این کمبود برطرف شود.
مقدسی این را هم اظهار داشت: ۷۵ درصد گوشت قرمز از دام سنگین تأمین می شود ازاین رو اگر نهاده های گاوداری های صنعتی تأمین شود میتوان به عرضه باثبات در بازار امیدوار بود و اگر گرفتار اختلال شود بر تولید اثر می گذارد. توزیع کنجاله سویا هم باید بیشتر شود تا دامدار با خیال راحت اقدام نماید.
رئیس اتحادیه گاوداران اظهار داشت: نسبت به دو هفته قبل توزیع نهاده ها بهتر شده و در دو هفته گذشته دو محموله ۱۲ هزار تنی به دامداران شیری اختصاص یافته اگر میزان عرضه نهاده ها به ۷۵ هزار تن در ماه برسد تولید داخل از یک ثباتی برخوردار می شود.
۲۲۳۲۲۳
1402/08/22
08:14:34
5.0 / 5
279
تگها: آب
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد