اعلام شرط ممنوع المعامله شدن خانه های خالی

اعلام شرط ممنوع المعامله شدن خانه های خالی

آبیاری: طبق ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم، با عدم پرداخت مالیات قطعی توسط مالکان، خانه های خالی ممنوع المعامله می شوند.به گزارش خبرگزاری آبیاری، مالیات بر خانه های خالی در دولت سیزدهم از طرف سازمان امور مالیاتی با همکاری وزارت راه و شهرسازی مورد تاکید قرار گرفت تا نسبت به مطالبه مالیات از مالکان این واحدها که قبل از این از پرداخت آن طفره می رفتند، اقدام گردد.

مهر نوشت: مالیات ستانی از خانه های خالی در کلیات قانون اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم (اعمال مالیات بر خانه های خالی) در تیرماه سال ۱۳۹۹ تصویب شده است تا از این طریق مالکان نسبت به پرداخت مالیات مکلف شوند.

بر اساس گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، واحدهای مسکونی که اطلاعات اقامت و مالکیت آنها در سامانه املاک و اسکان کشور ثبت نشده باشد، در حکم خانه خالی محسوب می شوند و باید نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. ضمن این که ضرایب مالیاتی در این قانون برای خانه های خالی تعیین شده است تا از این طریق تکلیف مالکان نسبت به پرداخت مالیات خانه های خالی مشخص شود.

طبق ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم، فقط اطلاعاتی که بوسیله سامانه ملی املاک و اسکان کشور در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد، ملاک عمل برای مطالبه واحدهای مسکونی خالی است و با عدم پرداخت مالیات قطعی توسط مالکان، خانه های خالی ممنوع المعامله می شوند. فشار برای دریافت مالیات از خانه های خالی برای تنظیم گری در بازار مسکن و جلوگیری از گرانی و احتکار مسکن است؛ دولت برای اولین بار بصورت سیستماتیک از مسیر سامانه ملی املاک و اسکان توانست بطور هوشمند خانه های خالی را شناسایی کند و هشدارهای لازم را به صاحبان آنها بدهد.1403/03/16
13:33:03
5.0 / 5
128
تگها: آب , مسیر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد