همكاری سازمان محیط زیست با ایتالیا برای حفظ یوز آسیایی

همكاری سازمان محیط زیست با ایتالیا برای حفظ یوز آسیایی

به گزارش آبیاری معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به كوشش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برای حفظ یوز اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص با برنامه عمران ملل متحد «UNDP» مذاكرات و رایزنی كرده است همین طور به زودی پروژه ای بین المللی با طرف ایتالیایی شروع خواهد شد و منتظر پاسخ ایتالیایی ها هستیم.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا کیومرث کلانتری در نشست برخط با هفت استان یوزخیز به مناسبت روز ملی یوز با بیان این که یوز ایرانی، گونه ای پرچم است، اظهار داشت: تمام هم و غم سازمان بر این است که یوز ایرانی را از خطر انقراض نجات دهد و به جهت اینکه این گونه به سرنوشت دو گربه سان دیگر یعنی شیر ایرانی و پلنگ مازندران گرفتار نشود، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این که توجه به زیستگاه برای همه گونه ها مهم می باشد، اظهار داشت: نخستین اولویت سازمان حفظ زیستگاه یوز است. اگر زیستگاه حفظ شود، گونه نیز حفظ خواهد شد.

وی انتقال موفقیت آمیز سه قلاده یوز از اسارت به زیستگاه طبیعی را از دستاوردهای این معاونت دانست و اظهارکرد: مشاهده چهار خانواده یوز در پارک ملی توران خبر خوشی برای مردم و دوستداران محیط زیست است که نشان از درستی راهبرد توجه به زیستگاه است.

کلانتری در آخر از درخواست صندوق ملی محیط زیست برای پشتیبانی از یوز ایرانی آگاهی داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، در این نشست که شهاب الدین منتظمی - مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست - نیز در آن حضور داشت، مدیران کل استان های سمنان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان های شمالی، رضوی، و جنوبی، ضمن گرامی داشتن روز ملی یوز، به صورت ویدئو کنفرانس، دستاوردهای استان خودرا درباب حفظ یوز ایرانی بیان و مشکلات محلی را دراین زمینه با معاون طبیعی سازمان مطرح نمودند.

منبع:

1399/06/11
09:59:22
5.0 / 5
1518
تگها: محیط زیست
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد