هشدار در مورد بروز مشكلات زیست محیطی درپی توقف فعالیت تصفیه خانه دریاچه خلیج فارس

هشدار در مورد بروز مشكلات زیست محیطی درپی توقف فعالیت تصفیه خانه دریاچه خلیج فارس

آبیاری: رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری اشاره كرد: فعالیت تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه 22 طی دو ماه گذشته بنا به دلیلهای مختلف متوقف شده و در نتیجه آب دریاچه تصفیه نمی گردد كه این مسئله سبب كاهش اكسیژن آب و به وجود آمدن مشكلات محیط زیستی و بوی نامطبوع می شود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آرش میلانی امروز در تذکر قبل از دستور خود در صحن علنی شورای شهر تهران با اشاره به تعطیلی تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس اظهار داشت: دریاچه شهدای خلیج فارس، سالانه سه میلیون مترمعکب از رودخانه کن حق آبه دارد که به سبب وجود کشاورزی و سایر بهره برداری ها در بالادست، آب این رودخانه نیازمند تصفیه است.
وی افزود: فعالیت تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس طی دو ماه گذشته بنا به دلیلهای مختلف متوقف شده و آب دریاچه تصفیه نمی گردد که این مسئله سبب کاهش اکسیژن آب و به وجود آمدن مشکلات محیط زیستی همچون بو می شود.
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری اضافه کرد: به شهرداری تهران تذکر می دهم مشکل عدم فعالیت تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس را هر چه زودتر برطرف کرده و اگر لازم است از شرکت آب و فاضلاب تهران برای فعالیت مجدد تصفیه خانه کمک گرفته شود.
منبع:

1399/07/01
15:07:46
5.0 / 5
1432
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد