رییس شورای تامین كنندگان دام كشور:

بالا بودن قیمت گوشت قرمز ناپایدار و موقتی است

بالا بودن قیمت گوشت قرمز ناپایدار و موقتی است

رئیس شورای تأمین كنندگان دام كشور اظهار داشت: بالارفتن قیمت انواع گوشت قرمز درهفته های اخیر ناپایدار وموقتی است وبا طرف شدن برخی مشكلات و موانع، بهای گوشت قرمز به ثبات نسبی خواهد رسید.


منصور پوریان روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اهواز، چهارعامل پیشگیری از جابجایی دام عشایر و دامداری ها توسط دامپزشکی، گران شدن نهاده ها وکمیاب شدن آنها در بازار، خرید گوشت ازکف بازار توسط شرکت پشتیبانی امور دام و دلال بازی را در افزایش قیمت گوشت قرمز(سبک و سنگین) موثر خواند و اضافه کرد: با هماهنگی به عمل آمده پیشگیری از جا بجایی دام و خرید گوشت توسط شرکت پشتیبانی اموردام متوقف شده است.
وی اظهار داشت: گرانی نهاده ها همچنان دغدغه اصلی دامداراست که امیدواریم با متعادل کردن قیمت آن و واردات آن با ارز دولتی، مشکل و دغدغه دامداران و پرواربندان برطرف شود.
پوریان با اشاره به اینکه کمبود دام و گوشت گرم درکشور وجود ندارد و ذخایر گوشت منجمد در سردخانه ها کامل است ولی عرضه و تقاضا متعادل نیست اضافه کرد: وقتی بازار خوبی داشته باشیم تولید هم مطلوب خواهد بود و زمانی که تعادل در بازار به هم بخورد تولید هم صدمه پذیرمی شود.
رئیس شورای تأمین کنندگان دام کشوربا بیان اینکه دستگاه های متولی برای حل مشکل گرانی و افزایش غیرمنطقی دام و گوشت دیر اقدام می کنند اضافه کرد: قبل ازآنکه عرضه و تقاضا در گوشت قرمز گرفتار مشکل شود باید تدابیر و تصمیم های لازم و ضروری گرفته شود تا بازار گرفتار هیجانات کاذب نشود.
پوریان اضافه کرد: در چند هفته اخیر بهای دام زنده سنگین هرکیلوگرم از ۳۶۰هزار ریال به ۵۰۰هزار ریال رسید ولی الان بهای هرکیلوگرم دام زنده سنگین و سبک ۴۰۰هزار ریال است که در ایام آینده با بهبود شرایط تولید و مصرف، کاهش قیمت دام بازهم تجربه خواهد شد.

کاهش مصرف گوشت قرمز
رئیس شورای تأمین کنندگان دام کشور اظهار داشت: درهفته های اخیر با افزایش گوشت قرمز، مصرف آن در کشور هم کاهش یافته بود و این به ضرر تولیدکننده و مصرف کننده گوشت قرمزاست.
پوریان اضافه کرد: الان قیمت ها با منطق مصرف کننده همخوانی ندارد که این مسئله سبب کاهش مصرف گوشت قرمز در کشور شده است.
وی اظهار داشت: قیمت گوشت قرمز تنها با جریمه کردن حل نمی گردد باید قیمت گذاری کارشناسی و منطبق با هزینه ها صورت گیرد تا تولیدکننده و بازارملتهب نشود و دود آن به چشم مصرف کننده نرود.
عدم صرفه اقتصادی برای واحدهای بسته بندی گوشت
رئیس شورای تأمین کنندگان دام کشور با اشاره به اینکه گرانی گوشت قرمز در هفته ‎های اخیر واحدهای بسته بندی گوشت را به سبب عدم صرفه اقتصادی با مشکل رو به رو کرده است اضافه کرد: بیشتر واحدهای بسته بندی گوشت قرمز به سبب گرانی گوشت گرفتار رکود و تعطیلی شده اند.
پوریان اضافه کرد: با کاهش قابل توجه گوشت قرمز در ایام آینده، فعالیت واحدهای بسته بندی از سرگرفته می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا در ایام اخیر بهای هرکیلوگرم گوشت گاو و گوساله با چربی در اهواز ۹۰۰هزار تا یک میلیون ریال و گوشت گوسفندی از یک میلیون و ۱۰۰ تا ۱.۲میلیون ریال رسیده است.
همینطور گوشت مرغ گرم (کشتار روز) هم به رقم بی سابقه ۲۶۰هزار ریال رسید.


1399/08/02
21:30:04
5.0 / 5
1378
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد