كاهش زمین خواری با اجرای طرح كاداستر

كاهش زمین خواری با اجرای طرح كاداستر

به گزارش آبیاری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اجرای طرح كاداستر را عاملی مهم در كاهش پدیده زمین خواری دانست/به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا حسن شکری اظهار داشت: با انجام شدن اصلاح هندسی نقشه های ثبتی ۶۳ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان و تأیید در کمیته فنی ممیزی، این میزان اراضی ملی در راه کاداستری شدن قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اضافه کرد: اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ دارای فرآیندی است که مهم ترین مرحله آن اصلاح هندسی نقشه های ثبتی است.

وی افزود: برای ۲۲ هزار هکتار از این اراضی ملی اسناد تک برگ کاداستری صادر گردیده است و برای مابقی این اراضی اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگ در حال انجام می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۱۴۰ هزار هکتار عرصه های ملی است، اظهارکرد: تابحال تثبیت مالکیت و صدور اسناد دفترچه ای برای بیشتر از ۹۰ درصد اراضی ملی این شهرستان انجام شده است اما در جهت قانون جامع کاداستر تمامی اراضی ملی چه اراضی که تا کنون تثبیت مالکیت بر روی آنها انجام نشده است و چه اراضی که دارای اسناد دفترچه ای هستند باید زیر پوشش طرح کاداستر قرار بگیرند و دارای اسناد تک برگ شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، شکری اجرای طرح کاداستر را عاملی مهم در کاهش پدیده زمین خواری دانست و تاکید کرد: از آنجایی که اراضی ملی شهرستان شمیرانات حساس است و از ارزش افزوده بالایی برخوردار می باشند، با اجرای این طرح گام مهمی در تثبیت حقوق و مالکیت دولت در اراضی ملی برداشته می شود و از سو استفاده های احتمالی از این اراضی کاسته خواهد شد.
منبع:

1399/08/10
23:09:17
5.0 / 5
1311
تگها: آب
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد