رئیس سازمان جنگل ها خبرداد

حل مشكل تامین بالگرد برای اطفای آتش سوزی جنگلی

حل مشكل تامین بالگرد برای اطفای آتش سوزی جنگلی

به گزارش آبیاری رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: خوشبختانه در مصوبه دولت و با همكاری وزارت دفاع مشكل مان برای تامین بالگرد در مناطقی كه درگیر آتش می شوند، حل و از این پس به محض اعلام نیاز بالگرد اعزام می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، مسعود منصور در حاشیه نشست روز جهانی مقابله با بیابان زایی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: امروز در مراسم این روز جهانی ۴۴۸ پروژه بیابان زایی در ۱۲۷ هزار هکتار از کشور افتتاح می گردد.

وی افزود: سال قبل برای این کار اعتباری در حدود ۷۵۸۰ میلیارد ریال داشتیم و در ۱۲۱ هزار هکتار از اراضی کشور عملیات بیابان زدایی انجام شد. اعتبار ما در سال ۹۹ برای این کار ۲۶۰۰ میلیارد ریال است که نسبت به سال قبل کاهش یافته است. این بودجه از صندوق توسعه ملی تامین می شود و الان با وجود کاهش اعتبارات به حدود یک سوم در تلاش هستیم که سطح اجرای عملیات خودرا کاهش ندهیم.

رئیس سازمان جنگل ها با اشاره به این که ۱۴ میلیون هکتار از اراضی کشور جزو نقاط بحرانی بیابانی هستند اشاره کرد: اگر ما در مصرف خود و استفاده از طبیعت نکاتی را رعایت نکنیم آینده خوبی نخواهیم داشت.

ریئس سازمان جنگل ها در ادامه درباره وقوع حریق در جنگل های کشور طی روزهای اخیر اظهار داشت: خوشبختانه تجهیزات جدیدی تهیه شده است که در اختیار استانها قرار می گیرد مشکل اساسی ما عدم تامین بالگرد برای اطفای حریق بود که با مصوبه دولت این مشکل رفع شد و الان به محض این که اعلام نیاز به بالگرد نماییم برای ما اعزام می شود.

وی افزود: ۱۰ دستگاه سبد حمل آب برای بالگردها نیز تامین شده است. تابحال نیز ۷۴۰ حریق در عرصه های منابع طبیعی کشور داشتیم که حدود ۸۰۰۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی ما درگیر این آتش سوزی ها بوده است.

منصور در آخر با بیان این که بیشترین و طولانی ترین حریق ما در منطقه خاییز رخ داد، اشاره کرد: طی بازدیدهای اخیر این منطقه مشاهده شده است که آتش سوزی به تنه و تاج درخت لطمه های کمی وارد کرده است و عمده پوشش تخریب شده ما علوفه ها بود. با این وجود عملیات احیا برای این مناطق اجرا می گردد.

منبع:

1399/03/27
14:46:58
5.0 / 5
2160
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد