خطر سیلاب تهران را تهدید نمی كند

خطر سیلاب تهران را تهدید نمی كند

مدیركل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: به دنبال فعالیت سامانه بارشی در كشور طی امروز (2 آذر) احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب در بعضی مناطق وجود دارد اما برای تهران جاری شدن سیلاب پیش بینی نكرده ایم.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر اساس آخرین هشدارهای سازمان هواشناسی امروز (۲ آذر) بارش باران همراه با رعد و برق در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد شمال و شرق خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی می شود. بدین جهت احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب و سیلاب و آب گرفتگی معابر در این مناطق طی امروز وجود دارد.

هرچند که اخباری در خصوص احتمال بروز سیلاب در رودخانه های تهران انتشار یافته است اما صادق ضیاییان - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی - در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: عمده بارش تهران بر اثر فعالیت سامانه بارشی اخیر طی روز گذشته (۱ آذر) بود که خوشبختانه با اندیشیدن تمهیدات لازم خسارتی به دنبال نداشت. امروز (۲ آذر) نیز بارش های پراکنده ای برای تهران پیش بینی شده است بدین سبب خطر سیل پایتخت را تهدید نمی کند.

وی در ادامه اظهار داشت: از اواخر وقت روز چهارشنبه (۵ آذر) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می شود و بارش هایی را در مناطق مختلف ازجمله تهران به دنبال دارد که البته بازهم برای تهران خطر سیل پیش بینی نمی نماییم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر اشاره کرد: هشدارهای لازم به دنبال ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.
1399/09/03
22:55:44
5.0 / 5
1140
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد