تجهیز نیروهای حفاظت از جنگل به شبكه رادیویی دیجیتال

تجهیز نیروهای حفاظت از جنگل به شبكه رادیویی دیجیتال

به گزارش آبیاری مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها ضمن اشاره به تجهیز نیروهای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی به شبکه رادیویی دیجیتال و بی سیم اظهار داشت: معوقات نیروهای حفاظت از جنگل نیز بطور کامل پرداخت شده است.امیر مسعود جلالی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه یکی از اولویت های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ارتقای پوشش حفاظتی است، اظهار نمود: ارتقای پوشش حفاظتی شامل چندین بخش ازجمله ساماندهی نیروها است. بدین جهت ساختار تشکیلاتی نیروهای حفاظتی منابع طبیعی در کشور به روز رسانی شد و چینش نیروها در عرصه های منابع طبیعی برمبنای فرم های استاندارد صورت گرفت.

وی با اعلان اینکه در بعضی از مناطقی که با مشکل کمبود نیرو مواجه بودند نیز تقویت نیروهای حفاظتی در دستور کار قرار گرفت، اشاره کرد: درحال حاضر حقوق کلیه نیروهای حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی برمبنای حقوق های تعریف شده وزارت کار است. تمام نیروها نیز بیمه شده اند.

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در ادامه با اشاره به اینکه تجهیزات خودرویی نیروهای حفاظتی نیز ارتقا پیدا کرده و ساماندهی شده است، اظهار داشت: تمام خودرو ها و موتورسیکلت های نیروها یکدست و یک شکل و به تجهیزاتی ازجمله تجهیزات اطفای حریق تجهیز شدند.

جلالی اضافه کرد: قبل از این نیروهای حفاظت از جنگل ها و مراتع - که دائم با عوامل تهدید و تخریب روبه رو هستند - از پرداخت نشدن به هنگام حقوق های خود گله مند بودند. بدین جهت پرداخت بموقع حقوق این نیروهای ازجمله موضوعاتی است که سازمان جنگل ها به جد پیگیر آن شد و خوشبختانه حالا هیچ نیروی حفاظتی سازمان جنگل ها در کشور حقوق معوقه ندارد و تمام معوقات آنها پرداخت شده است همین طور تمام نیروها بموقع حقوق های ماهانه خودرا دریافت می کنند.

به گفته وی به جهت اینکه نیروهای حفاظت از جنگل بتوانند کارآمدتر از قبل در عرصه ها حضور داشته باشند، خودرو های آنها مانیتورینگ و رصد می شود و اهتمام کرده ایم که با پایش جانمایی خودرو ها و نفرات بر عملکرد نیروهای حفاظتی نظارت بیشتری نماییم.

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه یکی از موضوعات دیگری که در بحث حفاظت در دست اقدام است، استفاده از شبکه رادیویی دیجیتال برای نیروهای حفاظت از منابع طبیعی و ارتقای پوشش رادیویی است، اشاره کرد: برنامه ریزی کرده ایم که تا اختتام امسال ۱۸ اداره کل از شبکه رادیویی استفاده کنند. بی سیم هایی نیز در اختیار نیروها قرار گیرد. این مبادرت به تدریج در سایر استانها اجرا می گردد.
۱۳۹ آماده دریافت گزارش های مردمی است
جلالی در آخر اظهار نمود: برای ارتباط مستقیم با مردم و دریافت بموقع گزارش های مردمی از وقوع حریق، تخلفات و... نیز شماره تلفن سه رقمی ۱۳۹ را راه اندازی کرده ایم تا گزارش های مردمی از تمام نقاط کشور به مرکز کنترل و فرماندهی ما برسد.

منبع:

1399/10/28
15:17:18
0.0 / 5
1092
تگها: آب , تجهیزات , جنگل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد