مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار خبر داد:

توزیع روزانه ۳۰۰ تن تخم مرغ در بارانداز تهران

توزیع روزانه ۳۰۰ تن تخم مرغ در بارانداز تهران

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار کشور با اعلان اینکه کمبودی در تامین تخم مرغ کشور نداریم، اظهار داشت: روزانه بین 230 تن تا 300 تن تخم مرغ در بارانداز تهران عرضه می شود، هر شانه 30 تایی تخم مرغ باید با نرخ 36 هزار تومان به دست مصرف کنندگان برسد.


«هدایت اصغری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: حالا قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کیلویی ۱۴ هزارتومان است.
وی اظهارداشت: بدین سبب طبق مصوبه باید هر کیلوگرم تخم مرغ با نرخ ۱۶ هزارو ۹۰۰ تومان و هر شانه ۳۰ تایی تخم مرغ با نرخ ۳۶ هزارتومان به دست مصرف کنندگان برسد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور اشاره کرد: بدین سبب آنچه در سطح خرده فروشی ها عرضه می شود بدون قانون است و به طور قطع انتظار می رود با گران فروشان برخورد شود.
عرضه روزانه تخم مرغ در بارانداز تهران
اصغری اظهار داشت: بر طبق تصمیم گیری دولت با ایجاد باراندازی در شرق تهران تخم مرغ با نرخ های مصوب برای عرضه در میادین میوه و تره بار و صنف توزیع می شود بطوریکه حالا رزوانه بین ۲۳۰ تن تا ۳۰۰ تن تخم مرغ عرضه می شود.
وی اضافه کرد: این محصول در بارانداز تهران پارس در راه واقعی توزیع می شود، برای اینکه طبق معرفی نامه وزارت صنعت و معدن این محصول در اختیار صنف قرار می گیرد اما اگر در شبکه توزیع صنف مشکلی باشد، در اختیار ما نیست.
این مقام صنفی اشاره کرد: حالا بیش از یک ماه است که تخم مرغی به کشورهای هدف صادر نشده است و همچنان به دنبال تنظیم بازار داخلی هستیم.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، حالا قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی باز در بازار از ۴۷ هزارتومان هفته گذشته به نزدیک ۴۳ هزارتومان رسیده است.
این درحالیست که قیمت هر شانه تخم مرغ بسته بندی ۲۰ تایی ۴۴ هزارتومان، ۱۵ تایی ۳۴ هزارو ۷۰۰ تومان و ۹ تایی ۲۰ هزارو ۸۰۰ تومان شده است.
طبق آمارها سال قبل (۱۳۹۸) بیش از یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید شد که باتوجه به میزان تولید، امکان صادرات سالانه بین ۹۰ تا ۹۵ هزارتن از این محصول وجود دارد اما از شروع سال تا اختتام آذرماه امسال (سال ۹۹) ۶۵ هزارتن تخم مرغ به کشورهای هدف صادر گردیده است.
طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، برمبنای افزایش نرخ عوامل تولید، نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری ۱۴ هزار تومان تعیین شد در صورتیکه نرخ تعیین شده قبل از این ۱۲ هزارتومان بوده است.


1399/11/06
17:51:52
0.0 / 5
1085
تگها: فروش
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد