۲ طرح بیابان زدایی در خوزستان بهره برداری شد

۲ طرح بیابان زدایی در خوزستان بهره برداری شد

آبیاری: 2 طرح بیابان زدایی در قالب طرح نهالکاری و مدیریت رواناب روز پنجشنبه در آیینی با دستور رئیس جمهوری در خوزستان بهره برداری شد.


آیین بهره برداری از طرح های نهالکاری و مدیریت رواناب، روز پنجشنبه به صورت ویدیوکنفرانس با حضور رئیس جمهوری در کانون های گرد و غبار ماهشهر انجام شد.
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح های بیابان زدایی این استان شامل طرح نهالکاری در سالهای ۹۸ و ۹۹ در سطح ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار در شهرستانهای اهواز، کارون، ماهشهر و هویزه بوده است.
کوروش کیانی اضافه کرد: طرح مدیریت رواناب در سطح ۱۰ هزار و ۱۰۰ هکتار بوده که تا آخر سال به ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار می رسد.
وی اعتبار این طرح ها را در مجموع ۳۱۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: ۲۲۳ هزار هکتار از ۳۵۰ هزار هکتار وسعت کانون های گرد و غبار (با منشاء رسی) در خوزستان با اجرای طرح های مرطوب کاری، نهالکاری، بوته کاری، مدیریت رواناب، قرق و مدیریت چرا در دولت تدبیر و امید تثبیت شده و برای مابقی عرصه ها نیز با همکاری موسسه تحقیقات جنگلها برنامه ریزی شده است.
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر اجرای طرح کاداستر، اظهار داشت: کاداستر اراضی استان در دستور کار بوده و از ۶.۴ میلیون هکتار در خوزستان تا حالا ۱.۵ میلیون هکتار کاداستر و حدگذاری اجرا شده است.
وی ادامه داد: ۹۰۰ هزار هکتار از طرح کاداستر استان خوزستان در سال ۹۹ انجام شده است.
بر طبق این گزارش، بهره برداری از بیش از سه هزار طرح مهم منابع طبیعی و آبخیزداری، شبکه آبیاری و زهکشی در اراضی غرب و شمال غرب و استان گلستان با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان امروز در چهل و سومین برنامه افتتاح جهش تولید به صورت ویدئوکنفرانس به دستور رئیس جمهوری شروع شد.
منبع:

1399/11/09
17:30:32
0.0 / 5
1323
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد